Anasayfa / Yaşam / Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Önemli?

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Önemli?

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Önemli?

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin mutlaka danışmanlık hizmeti alması gerekiyor. pek çok kişi danışmanlık hizmetlerini gereksiz buluyor olsa da yaşanan örnekler bunun aksini kanıtlamış durumda! Öğrenciler yurt dışındaki okullar hakkında yeterli bilgiye sahip olmuyor. Bu nedenle okul seçimlerini genellikle gelişigüzel bilgileri dikkate alarak yapıyor ve okula başladıkları ilk yıl okulu bırakan, dolayısıyla 1 yılı adeta çöpe giden öğrencilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla!

Çünkü okulların akademik kadroları, uyguladıkları eğitim sistemleri ve bölümlerinde verilen eğitimler hakkında öğrenciler yeterli bilgiye sahip olmuyor. Beklentilerinin karşılanmaması nedeniyle de derin pişmanlıklar yaşanabiliyor. Bunun önüne geçmek ise bu tür konularda bilgi sahibi olan kişilerden yardım almaktır. İşte danışmanlık hizmetleri bu noktada devreye giriyor ve önemini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Hangi Okul, Hangi Ülke, Hangi Bölüm Üçgeni!

Öğrenciler için sadece ülke seçimi değil, okul ve hatta bölüm seçimi de çok büyük önem taşıyor. Aynı durum yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için de geçerlidir. Bilgi sahibi olmadan yapılan seçimlerin yabancı dil eğitimi almak için yurt dışına gidenler için de hüsranla sonuçlandığını belirtmek lazım. Dil eğitimi konusunda da danışmanlık hizmetlerinin önemini artık kabul etmek gerekiyor.

Özellikle okul seçimini ülkeye göre mi yoksa verilen eğitime göre mi yapmak gerektiği konusunda öğrencilerin aklı bir hayli karışık. Aslında bu sorunun yanıtını da birkaç dinamiği bir arada değerlendirerek vermek gerekiyor. Bu sayede öğrenciler için en doğru seçim yapılmış olur. Danışmanlık firmaları bu konuda da öğrencilere çok büyük bir yardımda bulunuyor. Karşılıklı konuşarak en doğru okulun seçilmesini mümkün hale getiriyor.

Eğer siz de İstanbul’da yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti alabileceğiniz bir firma arıyorsanız ICES Turkey internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Oldukça kaliteli bir danışmanlık hizmeti sunuyor olması, bu firmanın daha sık tercih edilmesini beraberinde getiriyor. Hangi okul ya da hangi ülke gibi tüm sorulardan kurtulmuş bir şekilde tercihinizi yapabilirsiniz. Böylece yurt dışında eğitim için hazırlık yapmanın keyfini de yaşamaya başlayabilirsiniz. ICES Turkey internet sitesinde detaylı bilgi alma şansınız da bulunuyor.

Hakkında Webunya

Webunya
Webunya.com, uzun yıllar internet sitesi yöneticiliği, yazarlık yapanlar ve sivil toplum kuruluşlarından gönüllü olarak çalışanların bir araya gelmesi ile 7 Nisan 2013 tarihinde kurulmuş uzman yazarların yazılarının yayınlandığı bilgi ve sosyal paylaşım sitesidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*