Anasayfa / Köşe Yazıları / YILDIZ’DAN SAHTE EKONOMİST UYARISI

YILDIZ’DAN SAHTE EKONOMİST UYARISI

YILDIZ’DAN SAHTE EKONOMİST UYARISI
Hukuk Danışmanımız Av. Rıdvan Yıldız vatandaşları sahte ekonomistlere karşı uyardı. “Son günlerde yatırım danışmanı, para piyasaları uzmanı gibi gerçek dışı ünvanları kullanan hiçbir yetkisi ve uzmanlığı olmayan şahıslara çok sık rastlanmaya başladı. Bu şahıslar gerek medya gerek sosyal medya üzerinden yalan yanlış bilgilerle vatandaşları yanlış yönlendirmekteler. Bu şahısların facebook, youtube, twitter gibi sosyal mecralarda yaptıkları yayınlarla ekonomimiz ve piyasamız açısından da büyük risk taşıyorlar.” açıklamasında bulundu.
“İhbar edin, hapis cezası var”
Bu şahısları savcılık ve SPK’ya ihbar edilmesi yönünde tavsiyede bulunan Yıldız “Vatandaşları youtube, twitter, facebook gibi mecralarda yönlendirmeye çalışan bu yetkisiz kişilerin yaptıkları suç teşkil ediyor. Sermaye piyasasında izinsiz faaliyet göstermenin 5 yıla kadar hapis cezası var. Bu kişilere denk gelen vatandaşlar savcılıklara ve SPK’ya ihbar yaparak sahte ekonomistlerin ortaya çıkarılmasına yardımcı olsunlar. SPK da bu şahısların tespit edilip yargı önüne çıkarılmaları için acil eylem planı oluşturmalı ve bu piyasayı negatif etkileyen şahıslarla mücadele için özel personel tahsis etmelidir” dedi.

Hakkında Kerem Ateş

Kerem Ateş
1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*