Anasayfa / Yazarlarımız

Yazarlarımız

 • Av. Arif Baltacı

  Avukat Arif Baltacı Aslen Trabzon Çaykara’lıdır. Marmara Üniversite Hukuk Fakültesinden mezun olup avukatlık hayatına başlamıştır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazılar yazmıştır. 2 adet şiir kitabı çıkarmıştır. Birçok deneme ve makalesi dergilerde yayınlanan yazar Hakemli Hukuk ve Yaşam Dergisinin yayın kurulundadır. Genç baro sitesinde yazarlık yapmakta olan Arif Baltacı hukuk alanında Türkiye ve Dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir.
 • Kerem Ateş

  1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.
 • Webunya

  Webunya.com, uzun yıllar internet sitesi yöneticiliği, yazarlık yapanlar ve sivil toplum kuruluşlarından gönüllü olarak çalışanların bir araya gelmesi ile 7 Nisan 2013 tarihinde kurulmuş uzman yazarların yazılarının yayınlandığı bilgi ve sosyal paylaşım sitesidir.
 • Betül Oydem

  9 Şubat 1992'de, İstanbul'da doğdu. Lise eğitimini Etiler Rüştü Akın AML'de Web Tasarım ve Programcılığı bölümünde tamamladıktan sonra yoluna Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü ile devam etti. Aldığı "Translation" dersi ve hocalarının yönlendirmesiyle çeviri yapmaya başladı. İlk çevirisi "Granada" isimli edebiyat dergisinde yayımlandı. Lisans eğitimi devam ederken uluslararası bir şirketten aldığı Tercümanlık teklifini değerlendirdi ve hala aynı şirketle çalışmaktadır. Post-Kolonyal dönem ve edebiyatı, Ütopya ve Distopya, Edebiyat teorileri, Karşılaştırmalı Edebiyat, Etnisite ve Mitoloji ile ilgilenmektedir.
 • Burcu Reşit

  1981 Bursa doğumlu. Aslen iktisat mezunu olsa da yıllarca organizasyon, halkla ilişkiler, metin yazarlığı, medya editörlüğü gibi işlerde çalıştı. Hayatta en çok kitapları ve yolculukları sevdi. İçindeki seyyah sürekli gitmesine sebep olsa da halen Bursa'da yaşamakta...
 • Celal Bayrak

  İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu, şimdilerde İ.Ü Felsefe bölümü öğrencisi, filozoflar aşığı. İnternet medyasında ve çeşitli dergilerde editörlük, genel yayın yönetmenliği, röportaj muhabirliği derken son iki senedir köşe yazıyor. Kalemini elinden aldığınızda ölmüş sayabileceğiniz biri. Bu sıralar organik yaşam ve ruh detoksuyla kafayı bozmuş durumda. Magazin, müzik, film eleştirileri yazar ya da o an ne yazmak isterse…
 • Dr. Deniz Öner

  Radyasyon ve kanser biyolojisi konusunda yüksek lisans ve doktora sahibiyim. Araştırmacı ve yönetici olarak çalıştım. Beden-Ruh ve Zihin sağlığı konularında eğitimler alıyor ve gönüllü danışmanlık yapıyorum. Dr. DENİZ ÖNER drdenizoner@gmail.com
 • Erdem Oklay

  1984 Aydın doğumlu. İlkokul ve liseyi Söke’de tamamladı. 2008’de ilk atama ile fen ve teknoloji öğretmeni olarak atandı. Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünden 2011 yılında mezun olarak yüksek lisansını tamamladı. Ertesi yıl Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde aynı alanda doktora eğitimine başladı ve eğitimini halen sürdürmektedir. Başlıca ilgi alanları eğitimde duygusal zeka, çatışma yönetimi, örgütsel kültür ve davranış, liderlik, eğitim araştırmaları ve metodolojisidir.
 • Esra Tepeli

  İstanbul'da doğup büyümüş bir kız olaraktan tam bir İstanbul aşığıyım.. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da, Ünıversiteyi ise Muğla'da okudum. Uzman estetisyenim. Küçüklüğümden beri hobi olarak başladığım yazılarıma profesyonel olarak devam etmekteyim. Aynı zamanda cesurhaberci.com sitesinde de köşe yazarlığı yapmaktayım. Bundan sonra yazılarımı değerli webunya.com okuyucuları için de paylaşmaktan mutluluk duyarım.
 • Yrd. Doç. Dr. Ferhat Uslu

  1979 yılında Bursa-İnegöl’de dünyaya geldi. 1996 yılında İnegöl Ticaret Meslek Lisesi’nden, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan; 2004 yılında Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2008 yılında Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hukuk Anabilim Dalı, Kamu Hukuku Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı’nı; 2013 yılında İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Anabilim Dalı Doktora Programı’nı tamamladı. 2009-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Anayasa Hukuku Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 18.08.2014 tarihinde Sakarya Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Anayasa Hukuku Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandı. Yrd. Doç. Dr. Ferhat USLU anılan üniversitede Hukuka Giriş, Anayasa Hukuku, Anayasa Hukuku Genel Esaslar, Anayasa Yargısı, Türk Anayasa Hukuku, Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru, Siyasi Partiler Hukuku, İnsan Hakları Hukuku ve Genel Kamu Hukuku dersleri vermekte olup İngilizce bilmektedir.
 • Firdevs Yüzbaşı

  1986 yılında Samsun'da doğdum. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum. 2014 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı'nı tamamladım. 2014 yılında 19 Mayıs Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi'ni Kamu Hukuku Ortak Doktora Programına başladım. Şuan 19 Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak görev yapmaktayım.
 • Uzm. Psikolog Göksu Ayaz

  İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi süresince Kartal Yavuz Selim Devlet hastanesinde klinik ve anaokullarında gelişim stajlarını tamamladı. Bitirme projesini ‘’Yeme tutumu ile yaşam doyumu arasındaki ilişki’’ üzerine yazdı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2014-2015 yıllarında Avusturya’da Viyana Üniversitesi Nöropsikoloji alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. Yabancı dil olarak Almanca ve İngilizce dillerini iyi düzeyde bilmektedir. 2016 yılında çocuk ve ergenlere yönelik çalışmalarını Doğa Koleji okullarında ve özel etüt merkezinde sürdürmüştür. Anaokullarında 3-6 yaş grubu çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimini desteklemek üzere çalışmalarda bulunmuş ve ailelere çocuklarıyla ilgili yaşadığı problemlerle ilgili danışmanlık vermiştir. Uzmanlığını tamamlamak üzere Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Terapi ve vaka çalışmalarını Doç. Dr. Ödel Dirik İplikçioğlu ile birlikte yapmıştır.
 • Haluk İlhan

  1959 Balıkesir doğumluyum, Akrep burcuyum, Galatasaray’lıyım, 25 yaşında bir oğlum var, Adı Hazar, Sabancı üniversitesinde Bilgisayar Mühendiliğinde Masterını tamamladı. Ben Kocaeli Üniversitesi Elektrik fakültesi mezunuyum, 1980. Yani Elektrik Mühendisiyim, 2007 de emekli oldum ama hala çalışıyorum, şu an ASİS firmasının Yurt Dışı Satış Müdürlüğünü yapıyorum. 32 yıldır profesyonel olarak çalışıyorum.
 • Hakim Hilmi Şeker

  1988 de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Hilmi Şeker bir süre serbest avukatlık yapmıştır. Daha sonra Hakimlik yapmaya başlamış ve çalışma yaşamını İstanbul Hakimi olarak sürdürmektedir.
 • İpek Bulut

  Çağdaş,modern ama geleneklere bağlı. İç mimar,zevkli,hayata farklı bir gözle bakan,pozitif düşünen,gelişime açık, her gün yeni bir şeyler öğrenmeye odaklı..
 • İrem Çevik

  1996 Yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Uzun bir geçmişe sahip olmamakla birlikte ilk ve ortaokul eğitimimi İstanbul’da tamamladım. Güzel Sanatlara olan yeteneğim çizim / resim üzerinde ağırlıkta olmasına rağmen lise tercihimi Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik bölümünden yana kullandım. Üniversite sürecim İstanbul Teknik Üniversitesi Müzikoloji Bölümünde devam etmekte. Bunun yanında Işık Üniversitesi Müzik Kulübünce çıkarılan 3-2-1 Kayıt adlı dergide müzik üzerine yazılar yazmaktayım. Hobi olarak çizimle ilgilenmeye devam etmekte ve onu profesyonel düzeye çıkartmak için çeşitli girişimler içindeyim. Sevgilerimle…
 • İrem Sarımahmut

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamladım. Aile Danışmanlığı Ünvanını aldıktan sonra, çocuklar için Oyun Terapisi, Terapötik Beceriler, Travmatik Çocukluk Deneyimleri, Cinsel Terapi eğitimlerini aldım. Bunların yanı sıra Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Yüksek Lisans eğitimi almaktayım. Psiko-onkoloji alanında gönüllü olarak çalışmalara katılıyorum. İstanbul Aile Danışmanları Derneğinde çalışıyorum. Kendi alanımla ilgili olmak üzere düzenli olarak akademik makaleler yazıyorum.
 • İsa Altun

  Akçakale doğumlu İsa Altun, 1991 yılından bu yana Polis Memuru olarak Gaziantep, Kahramanmaraş, Antalya ve İstanbul llerinde görev yaptı.Halen İstanbul ilinde aktif olarak çalışıyor. "Bağımlılık kültürü" üzerine yaptığı raştırmalarla ilgili gençlere ve ailelere yönelik kendi imkânları ile bastırdığı " BİR KEREDEN ÇOK ŞEY OLUR " kitabının ardından " KOD ADI BEYAZ ÖLÜM " isimli kitabı da yayımlanmak üzere. İlk yazısı 1990 yılında Kültür Bakanlığının resmi Dergisinde yayımlandı.1994 ile 1997 yılları arasında Gaziantep27 gazetesinde uyuşturucu kültürünün içyüzünü ele alan yazılarıyla bu alana kamuoyunun dikkatini bu alana çekmeye çalıştı. Uyuşturucunun vahşi ve ölümcül yüzünü göstermek için Yurdun çeşitli bölgelerinde Okullarda ve eğitim kurumlarında karikatür sergileri açtı. Konferanslar verdi. Seminerlere ve Panellere katıldı. Uyuşturucu ile mücadele alanında göstermiş olduğu etkin çalışmalardan dolayı 1998 yılında Uluslar arası Genç Girişimciler Organizasyonu ( TOYP ) tarafından " Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı " dalında ödül aldı. 2000 yılında çocuklara,gençlere ve ailelere yönelik uyuşturucuya karşı bilinçlendirme çalışmalarından dolayı dönemin Emniyet Genel Müdürü Necati BİLİCAN tarafından " YILIN POLİSİ " seçildi. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Mezunu. " Bilişim suçları" ve " Türk Polis Tarihi" ile ilgili araştırma ve incelemelerinin ardından bu çalışmalarını kitaplaştırmak için uğraşılar veriyor.
 • İshak Budak

  1994 yılında Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde doğdu ... Tarih Bölümü mezunu aynı yıl pedogojik formasyon sertifikası alarak Tarih Öğretmeni unvanı aldı . Sendika.org un ödüllü yazarının yazdığı yazılar yazılarındaki kullandığı dil kendi tarzını oluşturduğu yönünde ...Dünya’nın bio internet sitelerinde ödüllü yazarın biosuna yer verilmektedir. Zaza asıllı Türk yazar idol olarak Oğuz Atay ı örnek görmektedir. Aynı zamanda Edebiyatbahcesi .net ' de çok okunan Karan Asi nin baş mimarı olan yazar yazılarında konuşma dilini yazı diline aktardığı gözlenmiştir
 • Kadir Durukan

  İsmim Kadir DURUKAN, 21.03.1993 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamlayıp Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Makine Mühendisliğini kazanıp Sivas'a yerleştim ve 2013 senesi Eylül ayından beri Sivas'ta yaşamaktayım ve üniversitemiz bünyesinde Makine ve Teknoloji Kulübü'nde çalışmalar yapmaktayım (Bilişim ve Konferans sorumlusu olarak). Kendimi bildim bileli kitap okumayı sever ve bilime meraklıyımdır. Son 6 sene civarı bilişim teknolojilerine merak salıp WordPress üzerine ve SEO üzerine çalışmalar yapmaktayım.
 • Mehmet Tekeci

  18.12.1965 tarihinde Batı Karadeniz’in güzel illerinden biri olan Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinin Beyköy’ün de doğdu. Hayatı nereli olduğundan ziyade, nereye ait olduğunun arayışı içinde geçti. 1984 yılında Kastamonu İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1985 yılında Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde din görevlisi olarak başladığı memuriyet hayatını 28 yıl altı ay sonunda emekliye ayrılarak bitirdi. —Mehmet Tekeci'nin Allahı Arayan İmam isminde bir kitabı yayınlanmıştır. İkinci kitabının yayın hazırlıkları tüm hızı ile devam etmektedir. -Mehmet tekeci özel bir firma da fatura ve tahsilat işlerine bakmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.
 • Mine Aktay

  Mine Aktay (1989, Ankara), Türk TV sunucu ve model,yazar 1989 yılında Ankara'da doğdu.. Başkent Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunudur. Diksiyon, spikerlik, sunuculuk eğitimleri almıştır.Anadolu üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türkdili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisidir.
 • Mesut Karali

  14 Ağustos 1991 Üsküdar doğumludur. İstanbul'da yaşamaktadır. Liseyi St. Benoit Fransız lisesinde tamamladıktan sonra, Kırklareli Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. BOSCH GmbH da yaptığı stajın ardından Merkezi Almanya Köln de bulunan Klaas Alu Krane GmbH firmasında 3 yıl çalıştı. İstanbul'a geri dönen Karali şu anda bir fabrikanın otomasyon ve üretim koordinatörlüğünü yapmaktadır.
 • Murat Yavuz

  89 yılında İstanbul 'da doğdum. Spora çok küçük yaşta başladım ve sonra yaşam tarzı olarak benimsedim. Yüksek öğrenimimi de Marmara Üniversitesi Spor Akademisi' nde tamamladıktan sonra kendi okulumda yüksek lisans eğitimine devam ettim. Spor sektöründe trend sahibi olan birebirspor personal trainer oluşumunu kurduktan sonra hem personal trainer hem de makale yazarı olarak görevime devam ediyorum. Ayrıca ABD kökenli Equinox Fitness Club'ta fitness müdürüyüm. Spor konusundaki bilgi birikimimi paylaşmayı seviyorum işte tam da bu sebeple yazılarımla karşınızdayım.
 • Mustafa Bayındır

  Farklı sektörlerde ve farklı kademelerde görev aldığı profesyonel yöneticilik deneyimlerinin akabinde Nöronüs Nöron Eğitim Merkezi ve Nöromedya adını verdiği iki ayrı şirketi ile Yönetim Danışmanı, kurumlara yönelik kişisel gelişim eğitmeni, seminer ve motivasyon konuşmacısı, Profesyonel Koç ve Mentör olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
 • YrdDoçDrÖykü İyigün

  1981 İstanbul doğumlu olan Yrd. Doç. Dr. Öykü İyigün, lisans öğrenimi İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde tamamlamıştır. Çok iyi derecede İngilizce ve iyi derecede Almanca bilmektedir. Profesyonel kariyerinde 2008 yılından beri İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. “Psikolojik Kontratın Örgütsel Sapma Üzerindeki Etkisi ve Kişilik Özelliklerinin Rolü: İlaç Sektöründe Bir Araştırma” adlı basılı bir kitabı bulunmaktadır. Dr. Öykü İyigün, 2006 yılında JCI´ye üye olmuş ve birçok görevi başarıyla yerine getirmiştir. JCI Görevleri 2006 Uluslararası Eğitim Zirvesi Avrasya Şubesi Direktörü 2006 JCI Avrasya Şubesi Sosyal Aktiviteler Direktörü 2007 JCI Avrasya Şubesi Eğitim Direktörü 2007 JCI Dünya Kongresi Organizasyon Komitesi Üyesi (COC member) 2008 JCI Avrasya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter 2008 JCI Avrasya & AIESEC İstanbul İşbirliği Projesi Koçu 2008 JCI Türkiye Ana Tema Direktörü 2009-2010 JCI Megapol Şubesi Kurucu Başkan 2011 JCI Megapol Şubesi IPP 2011 JCI Türkiye Başkan Yardımcısı 2012 JCI Türkiye Başkan Yardımcısı 2012 JCI Senatör #70968 JCI Ödülleri 2008 yılında "JCI Türkiye´nin En Başarılı Üyesi" ödülünü almıştır 2009 yılında "JCI Avrupa´nın En Başarılı Üyesi" ödülünü alan ilk Türk olmuştur. Eğitim Kariyeri CNT sertifikalı JCI Türkiye Eğitim Enstitüsü eğitmenlerindendir. JCI German Academy Mezunu (2007) JCI European Academy Mezunu (2009) JCI Türkiye Akademisi Mezunu (2012) Aynı zamanda birçok firmada freelance eğitmenlik yapmaktadır. Şu ana kadar Vodafone, İGDAŞ, Kocaeli Ticaret Odası ve Beta Eğitim olmak üzere birçok kuruma eğitim vermiştir. Vermekte Olduğu Başlıca Eğitimler JCI Presenter, Münazara Teknikleri, Proje Yönetimi, JCI Platformu, JCI’de Şube Kuruluşu ve Yönetimi, Aktif Vatandaşlık, Takım Yönetimi, İletişim Teknikleri, Müzakare Stratejileri, STK’larda Stratejik Yönetim, Etkili Sunum Teknikleri, Kariyer Yönetimi.
 • Özden Çobanoğlu

  1978 Bursa doğumlu bir yazı tutkunu..Birbirinden alakasız bir sürü işte deneyim kazandıktan sonra şu aralar hayatını ikame ettirmek için bir TV kanalında muhabir olarak çalışıyor..Tek hayali ise kendine ait bir kitap kafede kendi kitabının imza gününü gerçekleştirmek ha bir de Nobel Edebiyat Ödülü'nü alırsa hiç fena olmaz...
 • Av. Rıdvan Yıldız

  11 Şubat 1988 tarihinde Bartın'da doğdum. Bartın Anadolu Öğretmen Lisesi'nde bitirdikten sonra lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladım. 2012 yılından bu yana İstanbul Barosu'na bağlı olarak avukatlık mesleğini icra etmekteyim. Aynı zamanda Tüketici Sorunları Derneği'nin 1 yıl Genel Başkanlığı'nı yürütmekle hali hazırda Genç Irade Derneği Genel Başkan Yardımcısıyım.
 • Sami Evli

  1981 yılında Ankara’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladım. 2004 yılında KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldum. Çeşitli sivil toplum çalışmaları içerisinde yer almaktayım. Beşiktaş Jimnastik Kulübü kongre üyesiyim. Ekonomi Bakanlığı’nda memur olarak çalışmaktayım.
 • Samy'nin Deli Köşesi

  Neden deli köşe diye düşünmeyin ne zaman ne yazacağım belli olmaz. Aklıma ne gelirse yazacağım. Okumanızı çok isterim ama oldu ya okumadınız bozulmam söz. Zaman zaman saçmalarsam uyarmayın. Bu benim bazen içimden geçen ruh halim. Webunya bir köy ise köyün delisi geldi. E buyrun. Kamer de deseniz olur e hadi düğün başlasın..
 • Tuğba Özmelek

  Bursa’da, 1982 yılında doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Bursa’da tamamladıktan sonra, yerel medyada görev yaptı. Halen bir kamu kurumunun basın ve halkla ilişkiler şube müdürlüğünde muhabir olarak çalışıyor. Yazı ve röportaj tutkusunun peşinden giderek, gazetecilik merakını yazılarıyla törpülüyor. Sosyal yaşamda aklına ve gözüne takılanlarla, yazarak, hayatla kendince dalga geçmeye devam ediyor.
 • Tuğçe Uslu Yıldırım

  Develerin berberliğine, pirelerin tellallığına geç kalmış bir çocuktum. Ama yine de hikayelerini dinlemeyi çok severdim. Büyüyünce anladım ki ne develer berber ne pireler tellal olmuş herhangi bir zamanda. Benim hikaye diye dinlediğim her şey birer masalmış aslında. Benim de sizlere anlatacak masal tadında hikayelerim var...
 • Ümit Yıldırım

  1987 Ankara doğumluyum. İnsan Kaynakları alanında çalışmaktayım. Öz geçmişimle değil, öz geleceğimle ilgiliyim. Edebiyat ve kitap aşığıyım. "Kendi gerçeğimizi kendi kelimelerimizle anlayıp anlatmak, her namuslu yazarın vicdan borcudur" diyen Cemil Meriç'in izindeyim. Mevlana değilim ama bir Şems arar dururum. Kalem ile kelamı bir tutup insan-ı kåmil olma yolunda bir zerreyim. Türkiye Yazarlar Birliği Yazar Okulu mezunuyum. Edebiyatı sevdiğim kadar Felsefe ve Psikolojiyi de baş tacı ederim. Aristo'nun devletinde yaşarken Kemal Sayar'ın psikolojik çözümlemelerinde bulurum kendimi. Çok okuyan mı çok gezen mi bilir diye sormam okur-gezer-yazarım. Sık sık yurtdışına eğitimlere giderim. Bana anlatırlarsa unuturum, gösterirlerse hatırlarım, işin içine dahil ederlerse öğrenirim. Hayat denen bu mülakatta bir kitap yazmak için geldim. Kabımdan taşan kelimeleri hizaya dizmek için aldım kalemi elime. Kelam ve muhabbet ile çıktım yola. Yanımda mısralarım bir kağıt bir kalem...
 • Ümmühan Bektaş

  1991'de İstanbul'da dünyaya geldi. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra yönetimin diğer kollarına merak saldı. Eğitim hayatına Sağlık Yönetimi bölümüyle devam etmektedir. Özel sektörde bir reklam ajansında pazarlama direktörü olarak çalışan Bektaş, aynı zamanda medya alanında yaptığı sunuculuk projelerini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yaptığı editörlük, gazete haberciliği, yazarlık gibi deneyimlerini geliştirdi. Halihazırda Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER)’nde Genel Koordinatörlük pozisyonunda görev almaktadır. Türkiye’de ve dünyada kadının yeri konusuna ilgi duyan yazarın yazıları çeşitli platformlarda yayınlamıştır.
 • Psk Danışmanı Vedat Demiral

  Vedat, İstanbul ilinde doğup büyüdü. Lise eğitimini müteakip 2009 yılında Ankara Gazi Üniversitesi- İletişim bölümünde 1 yıl süreyle eğitim gördü ve yarıda bırakıp bir sonraki sene İstanbul Arel Üniversitesi'nde Psikoloji eğitimine başladı. 2014 yılında Arel Üniversitesi Psikoloji bölümünü Yüksek Onur Öğrencisi seviyesinde dereceyle bitirdi. Psikoloji eğitimi süresince Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde ve özel merkezlerde stajyer olarak çalıştı. Psikoloji biliminde öncü olan ekollerin eğitim ve seminerlerinde yer aldı. Aynı zamanda çeşitli seminer, workshop ve kulüplerde yönetici, katılımcı ve sunucu olarak görev aldı. Öğrenci ve yetişkinlerin bulunduğu bir merkezde 3.500 kişilik grup ile depresyon, uyum bozukluğu, anksiyete bozuklukları, fobiler, kişilik bozukluklarının tedavisinde konuşma terapisti olarak çalıştı ve diğer AR-GE, seminer, danışmanlık hizmetlerini yürüttü. Psikoloji bilimine hakim olmak ve kendini geliştirmek amacıyla belirli yöntemlerle ilgili okuma grupları, eğitim ve seminerlere katılmaktadır. Evlilik Terapileri Enstitüsü Akademi üyesidir ve özel bir merkezde Depresyon, Anksiyete, Fobiler, İlişki sorunları ve Kişilik Bozuklukları ile terapi hizmeti yürütmektedir. Aynı zamanda sosyal medyada "PsikoLab" ismindeki sayfalarda psikoloji bilimi ile ilgili yazı ve incelemelerini paylaşmaktadır. Psikoloji biliminin yanında sanat alanıyla da ilgilenen Vedat, yağlı boya tekniği ile tablo çalışmaları yapmaktadır.
 • İmer Sema Gürman

  1981 istanbul da doğdu ,10 yıl bale eğitiminin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Dans Ana Sanat Dalı'nda anatomi,kompozisyon, koreografi ,bale ve dans eğitimi aldı ve ardından Anadolu üniv işletme fakültesini bitirdi.Ege üniv,Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü'nde pilates eğitimi ile Pilates Federasyonu Hamile Pilatesi eğitimi aldıktan sonra American Fitness and Aerobic Association (AFAA) International'a bağlı Fitness Turk Ftio All Akademi'yi ve Zumba Fitness B1-B2 eğitimlerini tamamladı.Oyunculuk üzerine Ekran Akademi ' de eğitimler almış Ayşe Erbulak ,Uğurkan Erez Eylem Şenkal ,Hazal Selçuk gibi isimlerle çalışmış ve tiyatro çalışmalarına yönelmiştir.Bu amaçla eğitimlerine devam etmektedir.Dans tiyatrosu ve çağdaş dans üzerine projeler üretmekte kolej-yuva- spor ve kültür,sanat merkezlerinde dans,bale,spor dersleri vererek eğitmenlik ,koreograflık ile dansçı ve oyunculuk kariyerine devam etmektedir.