Anasayfa / Köşe Yazıları / TÜSODER Yönetim Kurulu 1 Yaşında…

TÜSODER Yönetim Kurulu 1 Yaşında…

TÜSODER Yönetim Kurulu 1 Yaşında…

TÜSODER- Tüketici Sorunları Derneği 2014 yılında kurulmuş, 10 Aralık 2017’ de Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirmiştir. Dr. Deniz ÖNER Başkanlığında oluşan yeni Yönetim Kurulu, Uzmanlardan oluşan Komisyonları ve hassasiyeti olan konularda kurulan Özel Çalışma Grupları ile başarılı 1 yılı geride bırakarak Yıllık Faaliyet Raporunu siz değerli kamuoyuyla paylaşmanın gururunu yaşamaktadır.

Derneğin kuruluş amacı tüketicileri; Beslenme, barınma, ulaşım, haberleşme, temiz içme suyu, enerji gibi temel gereksinimlerinin karşılanması; sağlık ve güvenlik, bilgi edinme, sesini duyurma ve temsil edilme, ekonomik çıkarların korunması ve tazmin edilme, eğitilme ve sağlıklı bir çevreye sahip olma; mal ve hizmetlerin serbestçe seçilmesi evrensel hakları konusunda bilinçlendirmektir. Bunun yanı sıra, sorunlu ürün veya hizmetler ile ilgili araştırmalar yapıp, raporlar oluşturmak, resmi sorumlu otoritelerle veya kuruluşlarla tüketici arasında köprü oluşturmak ve çözüm için adım atılmasını sağlamaktır. 

TÜSODER Komisyonları:

Hukuk Komisyonu

Sağlık Komisyonu

Sağlık Hukuku Komisyonu

Bilişim Komisyonu

Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu

Vergi Komisyonu

Enerji Komisyonu

Sigorta Komisyonu

Bankacılık Komisyonu

Finans Komisyonu

Eğitim Komisyonu

 

TÜSODER Çalışma Grupları:

Organ, Doku ve Kan Bağışı Çalışma Grubu

Çocuk Hakları ve Cinsel İstismarları Çalışma Grubu

TÜSODER geçmiş bir yıl boyunca olduğu gibi, gittikçe büyüyen uzman gönüllü kadrosuyla birlikte tüketicilerin karşı karşıya olduğu risk ve tehlikeler konusunda; önleyici, koruyucu bilinçlendirme çalışmaları ile tüketicilerin maddi ve manevi sağlıklarını koruma farkındalığını artırmaya devam edecektir.

TÜKETİRKEN TÜKENMEMEK İÇİN TÜSODER!

Faaliyet Tablosu için : http://www.tusoder.org.tr/yonetim-kurulumuz-1-yasinda/2018-faaliyet-raporu/

Hakkında Kerem Ateş

Kerem Ateş
1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*