Anasayfa / Yaşam / Türkiye’de İlk Kez Penthouse Bir Daire Sanat Eserine Dönüşüyor

Türkiye’de İlk Kez Penthouse Bir Daire Sanat Eserine Dönüşüyor

Türkiye’de İlk Kez Penthouse Bir Daire Sanat Eserine Dönüşüyor

Türk çağdaş sanatının tanınmış isimlerinden Sevincy ve Mimar Zeynep Arolat, inşaat halindeki penthouse daireyi ‘42 Maslak Dream Penthouse’ adıyla fonksiyonel bir sanat eseri olarak tasarlamaya başladılar. Sanat dünyasının en prestijli ‘artist in residence’ programını 42 Maslak’a taşıyan ünlü sanatçı, dairenin en çarpıcı eserini Filli Boya’nın epoksi boyaları ile zeminde oluşturuyor. Filli Boya ve Vitra sponsorluğunda gerçekleşen sanat projesi ile Filli Boya’nın epoksi zemin boyası da dev bir esere dönüştü.

 

Kaliteli ürünleri ve sınırsız renk seçenekleriyle yaşam alanlarında estetik standartları yükselten Filli Boya, renkleri ve renk etkisini kullanarak insan hayatına değer veren projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. İstanbul’un zirvesinde, sınırların ötesinde bir hayat vaat eden, şehrin muhteşem manzarası ile dikkat çeken 42 Maslak Dream Penthouse projesi Filli Boya ve Vitra ile birlikte, yaratıcı ve inovatif fikirlerin açığa çıkması açısından oldukça verimli olan ‘Artist in residence’ sanat programını Türkiye’de ilk kez gerçekleştiriyorlar. Sevincy ve Zeynep Arolat’ın birlikte çalıştığı proje bittiğinde dev bir su yüzeyi üzerine konumlanan bir yaşam alanı hissi yaratacak.

Sevincy eserini bu sözlerle tanımlıyor:

‘İnsanların zeminle sıra dışı bir bağ kurduğu, üzerindeki herşeyi cam gibi yansıtan bu eserimde suyun berraklığını ve zerafetini yansıtmaya çalıştım. Temas etmek hatta üzerinde yatma isteyeği uyandıran bu resme ayakkabıyla basmaya kıyamıyorsunuz.’ Şubat 2019’da bitmesi beklenen sanat projesinin sanat severler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Hakkında Webunya

Webunya
Webunya.com, uzun yıllar internet sitesi yöneticiliği, yazarlık yapanlar ve sivil toplum kuruluşlarından gönüllü olarak çalışanların bir araya gelmesi ile 7 Nisan 2013 tarihinde kurulmuş uzman yazarların yazılarının yayınlandığı bilgi ve sosyal paylaşım sitesidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*