Anasayfa / Magazin / Sezen, şifacı bir kadın…

Sezen, şifacı bir kadın…

Sezen, şifacı bir kadın…

Deniz Seki, ünlü iletişimci Özgür Aras ‘ın projesi olan “Biraz Sezen biraz ben Deniz Seki” konsept konser turnesinin ilk turunu tamamladı. Önceki akşam İzmit Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi’nde sahne alan Deniz Seki dinleyenlerine müzik ziyafeti yaşatırken bol bol alkış alırken, Sezen Aksu’ya da övgüler yağdırdı.

Sesiyle olduğu kadar yazıp bestelediği şarkılarıyla da hafızalarımıza kazınan aşk şarkılarının sevilen ismi Deniz Seki, müzik kariyerinde hep dirsek temasında olduğu ve müzik severlerin kalbine dokunan ve sahnede söylemekten zevk aldığı Sezen Aksu imzalı şarkılarının yanı sıra, sözü müziği kendisine ait olan şarkılardan oluşan özel bir repertuvar ile de dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Gecede seslendirdiği şarkılar kadar seyircisi ile de sohbet etmeyi seven Deniz Seki, Sezen Aksu’nun kulaklarını çınlattı. Seki, “Bazı insanlar vardır. Onların bedenleri ve ruhları dünyadaki enerjileri almaya o kadar açıktır ki; bütün acıları kendi üzerlerine alırlar. Başka ruhlara ve bedenlere şifa olabilmek, onların acılarını hafifletebilmek adına bütün yükü kendi üstlerine çekerler ve bunları iyileştirmeye çalışırlar. Bu ruhlar; cesur ruhlardır. Başkalarının dertlerini dinleyerek, onları iyileştirmeye çalışırlar. İşte Sezen Aksu… Şifacı bir kadın kendisi. Sezen Aksu gönüllü bir biçimde şifa olmaya kendini adamış. Eğer size ulaşamadıysa bakın şimdi şarkıları melodileri ve şarkı sözleriyle sizi şifalandırıyordur. Mesela bana en zor günlerimde yazdığı mektupta bir cümlesiyle öyle ışık oldu ki. ” diye konuştu.

Deniz Seki “Gidemem” şarkısında “Acının insana kattığı değeri bilirim, küsemem” diyor ya, işte onun bizlere sunduğu ilk sır budur. Acı çekmek zordur fakat acı; ruhun bir deneyimidir aslında. Her ruh fiziksel dünyaya belirli şeyleri öğrenmeye ve tamamlamaya gelir. Her ne kadar dünyevi bilincimizle bunu anlamak çok zor olsa da “acı” ruhu, yolculuğunda yükseltir ve evrimleştirir. “Acı” bize nefsimizi terbiye etmeyi ve en yüksek erdemlerden biri olan “Öteki olabilmeyi, yerine koyabilmeyi, geride durabilmeyi” öğretir.’ diyerek Sezen Aksu’nun şarkı sözleriyle örnekler vererek ustasına sevgisini dile getirdi. Seki, şarkıları kadar felsefik konuşmalarıyla büyük alkış aldı.

Deniz Seki, ünlü İletişimci Özgür Aras ‘ın projelendirdiği Gişe Organizasyon’un organizasyonuyla 2020 yılının ilk aylarında turnesine devam edecek.

Hakkında Webunya Magazin

Webunya Magazin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*