Samimi Ol!

Samimi Ol!

Tek bir şey olacaksan eğer, kim olduğunda SAMİMİ OL!

Sevginde, nefretinde, öfkende, mutluluğunda sahte olma.

Kimse bilmese de sen gerçeği biliyorsun.

İlgileniyormuş gibi, seviyormuş gibi, mutluymuş gibi davranma. Kendi duygularının farkına var; orada başkalarından beklenen takdir mi var, öfke mi, korku mu, nefret mi? Her ne varsa ona bakacak cesaretin olsun.

Güven, kişilerle değil kendinle ilişkine bağlıdır. Yaşama güvenen kişi kendi varlığına da saygı duyar. İnsan olma yolculuğunda ilerleyebilmek, bedeli ne olursa olsun gerçeği seçmeye bağlıdır.

Sahte bir gül çok güzel görünebilir, hatta üzerine sıkılan parfümle gül gibi de kokabilir.

Çok iyi bir taklit de olsa yakından baktığında gerçek olmadığını anlarsın. O bir tohumun özünden değil bir başkasının imalatı ile var olmuştur.

Kendine karşı samimi olmayı beceremeyen kişiler de böyle değil midir?

Herkes tarafından sevgi, takdir, onay almak üzere kuşandığı bir karakteri, davranış tarzı, kendine suni olarak yarattığı bir karizması vardır elbette. İletişim konusunda da iyi olduğunu düşünmektedir.

Sürekli olarak kendi mesajını tek yönlü olarak tüm kanalları kullanarak karşı tarafa aktarma çabasındadır. Sözleri ile eylemi, beden dili aynı olmasa da o anlatmaya devam eder.

Oysa iletişim tek yönlü olarak sözünü karşı tarafa aktarmak değildir.

Topun gelişine göre konumlanıp karşıladığın bir tenis maçı gibidir daha çok.

Israrla tüm atışları ben yapayım diyorsan da bu artık bir OYUN olmaktan çıkar. Kendi başına eğlenirsin belki, rakip yok kontrol sendedir ama gerçekliği yoktur.

Sahte bir kimlik için enerjini tüketir ve tükenirsin.

Onun için bedeli ne olursa olsun tüm düşünce, duygularının farkında ve SAMİMİ OL!

Bu belki acı verici de olabilir ama sahte bir mutluluk yerine samimi bir acıyı çekmeye gönüllü olacak kadar GERÇEK ol. Kendine ve seni var eden yaşama güven duy.

Kendine Yeni Bir Deniz ÖNER

Hakkında Dr. Deniz Öner

Dr. Deniz Öner
Radyasyon ve kanser biyolojisi konusunda yüksek lisans ve doktora sahibiyim. Araştırmacı ve yönetici olarak çalıştım. Beden-Ruh ve Zihin sağlığı konularında eğitimler alıyor ve gönüllü danışmanlık yapıyorum. Dr. DENİZ ÖNER drdenizoner@gmail.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*