Anasayfa / Kullanım ve Gizlilik Şartları

Kullanım ve Gizlilik Şartları

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sitemize erişim sağlayarak iletilen kişisel bilgilerin kullanılması, Kullanım ve Gizlilik Şartları bölümünde düzenlenen koşullar ile mümkün olmaktadır. Bu web sitesi, site yönetimi tarafından işletilmektedir. Site içeriği kısmen yada tamamen anlaşmalı haber ajansları, kullanıcılar ve yazarlar tarafından sağlanmaktadır. Site içeriğinde yayınlanan yazılı görsel ve duyunsal materyallerin tamamı ulusal ve uluslararası alanda telif hakları ve fikri sinai haklar yönünden korunmaktadır.

Site üzerinde her tür değişiklik, kullanım ve tasarruf yetkisi site yönetimine aittir. Sizlerden ricamız sitemizi kullanmadan önce kullanım koşullarını dikkatle okuyunuz. Sitemizi ziyaret etmekle Kullanım ve Gizlilik Şartlarını kabul etmiş oluyorsunuz.

www.webunya.com domain isimli sitemizi ziyaret eden, sitemize üye olan, sitemizi kullanan, sitemize haber amaçlı bilgi, video kaydı, fotoğraf v.b haber kaynaklarını ileten gerçek veya tüzel kişiler sitemizi ziyaret etmekle aşağıdaki şartları okumuş ve şartların tamamını hiçbir çekincesi olmadan kabul etmiş sayılırlar. Kullanım ve Gizlilik Şartlarını kabul etmeyecek olan veya bu kurallara aykırı davranmayı tercih eden üye ve ziyaretçilerimiz sitemizi derhal terk etmelidirler.

1.KİŞİLERE AİT BİLGİLER

1. Sitemize üye olan veya sitemizi kullanan tüm kullanıcılar sitenin ihtiyaç duyduğu durumlarda veya yasal mercilerce talep edildiği takdirde kendisine veya sahibi olduğu tüzel kişiliğe ait bütün bilgileri vermekle mükelleftir. Şahıslar Kimlik bilgileri, telefon, irtibat adresi, e-mail adresi gibi verdiği her türlü bilginin doğru olmasından şahsen sorumludur.

2. Üye ve kullanıcılar sitenin ücretli bölümlerinden faydalanmak istediği takdirde gerekli kredi kartı bilgilerini mail order işlemi yapılması için verecek yada internet yoluyla ödeme yapacaklardır. İnternet yoluyla ödemelerde yaşanan sıkıntı ve sorunlardan sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Üye ve kullanıcılar sitenin ücretli bölümlerinden faydalanmak istediği takdirde site tarafından bildirilen banka hesaplar?na ödeme yoluyla da ilgili ücreti ödeyebileceklerdir.

3. Sitemize üye olmak için 18 yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat web sitemiz üzerinden üye ve kullanıcılar tarafından yapılan işlemler ilgili kanun maddeleri ve yönetmelikler gereğince temyiz kudretine haiz rüşte erişmiş kişiler tarafından yapılması gerekiyorsa ancak Türkiye Cumhuriyeti kanunları gereğince rüşte erişmiş(18 yaşını doldurmuş veya istisnai yollarla reşit sayılmış kişiler) kişiler tarafından yapılacaktır. Kanun maddeleri ve yönetmelikler gereği yapılacak işlemlerin reşit kişiler tarafından yapılması öngörülmüşse, reşit olmayan kişilerin ve fiil ehliyeti mahkeme kararıyla kısıtlanmış kişilerin yapacağı işlemler velisi, varsa yasal temsilcisi aracılığıyla yapılabilecektir. Aksi davranış durumlarında sitemizin ve site sorumlularımızın yapılan işlemden dolayı herhangi bir sorumluluğun olmadığını bildiğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

2.ERİŞİM

Sitemizin üyeleri ve kullanıcıları, sitemize girmek için gerekli bütün araçları edinmek ve bunların korunmasında sorumludur. Üye ve kullanıcıların sitemize girmek için gerekli araçları edinmemesi veya bu araçların güvenliğini korumaması sebebiyle sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Üye ve kullanıcılar bu durumu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

3.SİTE ÜYELERİMİZ VE KULLANICILARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

1.Üyelerimizin ve kullanıcıların sitede beyan edeceği ve ettiği her türlü yazı ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür. Bu görüşler yazarlara ait olsa dahi sitemizi bağlamaz. Yazarın, üyelerimizin ve kullanıcılarımızın sadece kendisini bağlar.

2.Sitede herhangi bir siyasi görü?ün propagandası yapılamaz. Yazarların siyasi görüşleri ve eleştirileri sadece yazarlarımızı bağlamaktadır.

3.Sitemizde din ve felsefi propaganda amaçlı görüş ve yazılar yayınlanamaz. Toplumun genel ahlak kurallarına aykırı ve müstehcen sayılabilecek ya da toplumda infiale yol açıp topluma zarar verebilecek adaba ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı herhangi bir amaç güden yazı ve yorumlarda bulunulamaz.

4.Sitemizde belirli bir siyasi partiyi destekleyici yazılar bulunamaz.

5.Sitemizde hakaret, tehdit, taciz amacı taşıyan yazı ve yorumlarda bulunulamaz.

6.Site üyeleri ve kullanıcılar Anayasa’ya ve Kanunlara aykırı olan paylaşımlarda bulunamaz. Kamunun güvenliğini tehdit edici, genel ahlak kurallarına aykırı, birlik ve beraberliği bozucu görsel, duyumsal ve yazınsal paylaşımlarda bulunmayacağını peşinen kabul etmiştir. Bu davranışa aykırı davranış sebebiyle sitemizden talep edilecek tazminat ve para cezalarında v.b işlemlerin tamamında hatalı kişiye rücu edilebilecektir.

7.Sitemizin üye bilgileri gizlidir. Kullanıcılar bu bilgiye erişmek için site sistemlerine erişmeye çalışması durumunda haklarında savcılık şikâyeti yapılacağını bildiğini peşinen kabul ederler.

8.Site üyeleri sitede eklediği yazıların içeriğinde kanunlara aykırı materyaller olması halinde site yönetimin bu tür yazıları kaldıracağını bildiğini kabul ederler.

9.Site üyeleri ve kullanıcılar siteyi başkasının kullanmasını engellemek için veri tabanlarına aşırı yükleme yapıp siteyi kilitleyemez. Böyle bir eylemi gerçekleştirmeleri halinde haklarında savcılık şikâyeti yapılacağını bildiğini peşinen kabul eder. Sitenin kullanılamamasından dolayı sitenin tazminat davası açma hakkı her zaman saklıdır.

10. Site üyelerimiz ve kullanıcılar, web sitemize çeşitli şekillerde korsan saldırı, virüs yükleme, aşırı giriş yönlendirme gibi güvenliği zaafa uğratıcı faaliyetlerde bulunamaz.

11. Site üyeleri ve kullanıcılar sitede doğrudan veya dolaylı yollarla herhangi bir ticari şirketin, ürünün, kişinin v.b reklam ve tanımını yapmayacaklarını kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

12. Site üyeleri ve kullanıcılar sitede aktif link veremezler. Alıntı yapılması durumunda sadece pasif şekilde link adresi verilebilir. Kopyala yapıştır şeklinde telif haklarına ihlal edici her türlü paylaşım sitemizce yasaklanmıştır. Bu tür telif hakları ihlalinde sitemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

4- YASAL SORUNLAR

Yazarlarımız, üyelerimiz ve kullanıcılar, sitemizde yazdıkları yazı ve yorumların, ekledikleri görsel ve duyunsal materyallerin fikri sınai haklarının kendisinde olduğunu kabul etmiş sayılırlar. İçerik sahipleri bu materyallerin internet ortamında yaymak, kullanmak, paylaşmak, paylaşıma açmak v.b konularda sitemizin yetkili olduğunu kabul etmiştir. Sitemizde yazılan yazılar ve bu yazıların bir parçası olarak ya da bir yazıdan bağımsız olarak eklenen görsel ve duyunsal materyallerle ilgili olarak karşılaşılacak fikri sınai hakka v.b haklara ilişkin taleplerden yazı sahipleri, bir yazıdan bağımsız olarak görsel ve duyunsal materyal yayınlandığı hallerde de bu materyallerin sahipleri sorumludur.

Yazarlarımız, üyelerimiz ve kullanıcılar, sitemizde bulunan programlar, yazılı, görsel ve duyunsal materyallerin Fikri Mülkiyet haklarının mülkiyetinin sitede olduğunu kabul etmişlerdir. Site Yönetiminden yazılı izin alınmaksızın sitemizdeki programlar, yazılı, görsel ve duyunsal materyallerin ticari bir amaçla kullanılması aktif link verilmesi durumunu da kapsayacak şekilde yasaklanmıştır. Bu materyallerin, site kodlarının, siteye ait veri tabanlarının bir kısmının yada tamamının herhangi bir amaçla değiştirilmesi, kopyalanması, yayınlanması ve ticarete konu edilmesi yasaktır. Sitemizdeki yazılı, görsel ve duyunsal materyallerin sadece ticari amaç olmaksızın kişisel ihtiyaçlar için kopyalanmasına izin verilmiştir.

Üyelerimiz ve kullanıcılar, sitemiz üzerinden e-posta gönderirken, bilgi girerken ya da başkaca herhangi bir iletişim yolunu kullanırken, siteye, telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kalıcı ve kısıtlaması bulunmayan münhasır bir lisans verdiğini kabul etmektedirler. Site lisansın sağladığı haklar dolayısıyla her tür iletişimi kullanma, kopyasını alma, başkasına lisans verme, değiştirme, başkasına gönderme, insanların bilgisine sunma haklarına sahip olacaktır. Bu lisansın kapsamı dâhilinde, tüm telif hakları, marka ve patent hakları da kısıtlama olmaksızın  site yönetimine açık bir şekilde ve geri dönüşü olmaksızın devredilmiştir.

5-ENGELLENME

Site yönetimi site kurallarına aykırı davranan üyenin üyeliğini iptal etme, askıya alma veya tamamen yasaklama hakkına sahiptir. Site üyelerimiz ve kullanıcılar Kullanım ve Gizlilik Şartlarına aykırı davrandığı takdirde erişimlerinin site yönetimi tarafından engellenebileceğini kabul ederler.

6- İZİN

Site üyelerimiz ve kullanıcılar, kendilerine ait olduklarını beyan ettikleri ve bu beyanlarının gerçeğe aykırı olmasından sorumlu oldukları, tüm yazılı, görsel ve duyumsal tüm materyallerin FSEK kapsamında mali haklarını siteye devrettiklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Ayrıca sitede yayınlanan yazılı, görsel ve duyumsal tüm materyalleri bireysel amaçlar haricinde kullanmayacağını ve ticarete konu yapmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7-SORUMLULUĞUN KISITLANMASI

Site üyelerimiz ve kullanıcılar, siteye girilmesi ve sitedeki verilerin kullanılması hasebiyle haksız fiil, sözleşmenin ihlali, telif hakları v.b nedenlerle doğabilecek direk ya da dolaylı zararlar sebebiyle site yönetiminin sorumlu olmadığını kabul ederler. Site yönetimi site üzerinden çerezler bırakarak kullanıcıların site içi işlemlerini takip edebilir. Üye ve kullanıcılar bu durumda hiçbir hak talebinde bulunmayacağını kabul etmiştir. Site yönetiminin sitenin yayınının aksaması, yazılan içerikteki yanlışlıklar, sitede işlem yapılırken kesintiye yayının kesintiye uğranması v.b olaylardan sorumluluğu olmayacaktır.

Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendisi sorumludur. Sitemiz köşe yazarlarının yazılarından dolayı hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir.

8- GİZLİLİK

Site üyeleri ve kullanıcıların kayıt olduğu mail adresi ve cep telefonlarına gerektiğinde mail ve mesaj gönderebilecektir. Site üyeleri ve kullanıcıların bu durumu kabul ettiklerini beyan ederler. Yasal mercilerin talebi olmaması halinde site üyeleri ve kullanıcıların site üzerinden yaptıkları yazışmalar gizlidir. Yasal mercilerin talebi olduğu takdirde özel görüşmeler dahi yasal mercilere iletilecektir. Bu durum yasadan kaynaklanan bir vecibe olup gizlilik hükümlerine aykırı sayılmayacaktır.

9- GÜVENLİK

Üyeler ve Kullanıcılar üyelik şifrelerini oluştururken şifreleri, harf ve rakamlardan oluşacak şekilde, tahmin edilmesi zor şekilde oluşturulmalıdır. Kolay tahmin edilecek do?um tarihi, telefon numarası, futbol takımı, isim ve sıralı harf ya da rakamlardan oluşan şifrelerin kolay ele geçirilebileceğini bildiğini kabul etmiştir.

10-ALINTI

Üyeler ve Kullanıcılar sitemizde yayınlanan yazılı, görsel ve duyunsal materyalleri başka bir web sitesinde yayınlamak istediği takdirde aktif link vermek zorundadır. Aktif link verilmeden yapılan bütün yayınların Telif Hakkı ihlali doğurduğunu ve bunun sonucunda hukuki ve cezai takibata maruz kalacağını kabul etmişlerdir. Site üzerinden yayınlanan ve sitemizin ürünü olan materyallerin başka sitelerde yayınlanmasında öncelikli olarak www.webunya.com adresi kaynak gösterilecek. Daha sonra da kaynak gösterilen içeriğin direk bulunduğu sayfaya aktif link verilme sureti ile alıntı yapılabilecektir.

Üyeler ve Kullanıcılar sitede link yayınlarken bu linklerin telif hakkı ihlaline yol açmayacak şekilde yayınlamak zorundadır. Üyeler ve Kullanıcıların yaptıkları link yayınlarından dolayı site yönetimi herhangi bir sorumluluğu kabul etmez. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda site yönetimin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Link verilmesinden sitemizin ilgili siteyi tavsiye ettiği anlamı çıkarılamaz. Verilecek bütün linkler pasif link şeklinde olmak zorundadır.

11- YETKİLİ MAHKEME

İş bu Kullanım ve Gizlilik Şartlarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Türk Mahkemeleri ve Türk Kanunları geçerlidir. Taraflar, Kullanım ve Gizlilik Şartlarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılmıştır.

12-TEBLİGAT

Site üyeleri ve kullanıcılar kayıt olurken verdiği adreslerinin geçerli adresleri olduğu ve bu adreslerde herhangi bir değişme olduğu takdirde üyelik bilgilerini güncelleyeceğini kabul etmiştir. Site üyeleri ve kullanıcılar kayıt olurken verdiği adresin yasal adresi olduğu ve kendisine bu adresler vasıtasıyla tebligat yapılacağını bildiği ve adreste olmasa bile yapılacak tebligatın geçerli olduğunu kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

13-GEÇERLİLİK

İş bu sözleşmenin herhangi bir maddesi, emredici yasa hükümleri ve özel yasalara aykırılık teşkil ettiği takdirde başka bir deyişle kanuna aykırı olduğu takdirde sadece ilgili madde geçersiz olacak. Bu geçersizlik durumu diğer maddeleri etkileyemeyecektir.

14- KURALLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ

Site Yönetimi Kullanım ve Gizlilik şartlarında belirtilen koşulları tamamını veya bir kısmını dilediği her zaman değiştirebilir, eklemeler yapabilir, çıkarmalar yapabilir. Site yönetimi site uzantısında mevcut olarak verilen her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan çeşitli bilgileri herhangi bir ihtara ya da ihbara hacet kalmaksızın değiştirme, düzenleme, yayını durdurma, yayına son verme hakkını saklı tutar. Site üyeleri ve kullanıcılar bu durumu peşinen kabul etmiştir. Site Yönetiminin siteden link verilen bilgi ve haberleri kaldırması durumunda da bu kural uygulanır. Değişikliler sitede yayınlanma tarihi esas alınarak uygulamaya girer.

Site üyeleri ve kullanıcılar Kullanım ve Gizlilik şartlarında belirtilen koşulların tamamını okuduklarını ve içeriğini anladıklarını ve bu şartları bilerek siteye üye olduklarını kabul beyan ve taahhüt ederler.

Soru ve sorunlarınız için info@webunya.com adresinden elektronik posta yoluyla site sorumlumuza ulaşabilirsiniz.