Anasayfa / Köşe Yazıları / HÜRRİYET’E FETÖ ŞOKU

HÜRRİYET’E FETÖ ŞOKU

HÜRRİYET’E FETÖ ŞOKU

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle Gökçe hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme’ suçu kapsamında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamedeki suçlamaların çoğunluğunu Gökçe’ye ait sosyal medya hesabındaki paylaşımlar oluşturdu. Halen Hürriyet Gazetesi’nde hem muhabir hem de editör olarak çalışan Gökçe’nin özellikle FETÖ’nün ‘Fuatavni’ isimli twitter köstebeğinin paylaşımlarına paralel bir şekilde paylaşımlarda bulunduğu ifade edildi.

Şüphelinin ByLock kullanmadığı ancak ByLock kaydı olan Şevket Gasgar, Cihan Acar, Mehmet Sinan İnce ve İskender Yunus Tiryaki ile iletişim kaydı bulunduğu tespit edildi. Gökçe’nin örgüte yakın ‘Postmedya’ isimli internet sitesinin sahibi Levent Arap isimli kişi ile aynı baz istasyonlarından yakın saatlerde sinyal verdiği tespit edildi.

Dinçer Gökçe’nin yalan haberlerinin mağduru olan Av. Rıdvan Yıldız açılan dava üzerine Sosyal Medya hesaplarından önemli açıklamalarda bulundu. Yıldız yaptığı açıklamalarda;

“1- Dinçer Gökçe ile aramızda yaşanan süreci takip edenler hatırlayacaktır. Merak edenler linkten okuyabilir. Şimdi Dinçer Gökçe ile ilgili FETÖ kapsamında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmış. Bir kaç cümle yazalım biz de.

http://www.webunya.com/av-ridvan-yildizdan-hurriyete-yargi-…

2- Dinçer Gökçe, Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu’na yakın bir isim. Dinçer geçtiğimiz ay hakkımda yaptığı uydurma haberin hesabını soracağım dediğim için Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığına avukatı Mustafa Efe aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

3- Dinçer Gökçe’nin avukatı Mustafa Efe aynı zamanda Aydın Ağaoğlu’nun da avukatı. Av. Mustafa Efe aynı zamanda Av. Murat Emergen’in yakın arkadaşı. Av. Murat Emergen’in 1-2 yılı kadar ortağı olan avukat da FETÖ’den yargılananlar arasında.

4- TÜSODER Başkanlığım zamanında Aydın Ağaoğlu, Murat Emergen, Murat’ın ortağı ve bu şahıslara yakın olanlar TUSODER’den ihraç edildi. Ayrıca bu şahısların işlediği suçlar nedeniyle de devam eden yargılamalar var. 2.5 yıldır bu şahısları iftira ve saldırıları bitmedi.

5- Dinçer Gökçe, Aydın Ağaoğlu, Murat Emergen hakkında söylenecek çok şey var. Son olarak 2.5 yıldır Dinçer Gökçe’nin arkasında duran Hürriyet yönetimi şimdi ne yapacak merak konusu. Aralık ayında en iyi haber ödülü vermişlerdi. Şimdi ne yapacaklar merak ediyorum.” Dedi.

 

Webunya olarak dava sürecini takip etmeye devam ediyoruz.

 

Hakkında Kerem Ateş

Kerem Ateş
1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*