Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

 

Webunya.com, uzun yıllar internet sitesi yöneticiliği, yazarlık yapanlar ve sivil toplum kuruluşlarından gönüllü olarak çalışanların bir araya gelmesi ile 7 Nisan 2013 tarihinde kurulmuş uzman yazarların yazılarının yayınlandığı bilgi ve sosyal paylaşım sitesidir.

KURULUŞ AMACIMIZ NE?

Sitenin kuruluş amacı, insanlara konularında uzman yazarlarımız aracılığıyla doğru bilgiyi sunmak ve sivil toplum kuruluşlarının duyurularını yapmaktır. Bu amaçla yazar kadrolarımız hâkim, savcı, avukat, doktor, psikolog, mühendis, akademisyen, güzellik uzmanı, yazar, şair, gibi kişilerden oluşturulmuştur. Uzman yazarlar ile okuyucular arasında görüş alışverişi yapılabilecekleri bir ortam hayal ettik. Bu yüzden sitemizin içerisine yorum özelliğini dâhil ettik.

SİTEDE NELERDEN FAYDALANABİLİRSİNİZ?

Konularında uzman kişilerce yazılan köşe yazılarından değişik konularda bilgi sahibi olabileceğiniz bir bilgi platformu olarak oluşturulurmuştur. Aynı zamanda uzmanlarımıza sorular yönelterek merak ettiğiniz konular üzerinde de bilgi alabileceksiniz. Fakat kamunun bilgilenmesini amaçladığımız bu site de fikri sınai haklar ve telif hakları konusunda hassasiyetimizi anlamanızı umut ediyoruz.

SİTEMİZDE HANGİ ALANLAR VAR?

Sitemizde Gündem, Ekonomi, Hukuk, Teknoloji, Eğitim, Kadın, Kültür Sanat, Sağlık, Magazin, Spor ana başlıklarında birçok yazı, makale ve video bulabilirsiniz.

İLKELERİMİZ NELERDİR?

Sosyal Sorumluluk Amacı Önceliğimizdir: Sitemiz gönüllü çalışanların ve yazarların oluşturduğu geniş kapsamlı bir sitedir. Önceliğimiz sivil toplum kuruluşlarının ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin reklamları ve haberleri ile desteklenmesidir.

Teknik Konuları Sadece Konunun Uzmanı Yazar: Webunya ailesi olarak haberlerimizde sunduğumuz bilgiler herhangi bir bakış açısıyla insanları yönlendirme amacı taşımamaktadır. Yazılar olayların anlatımı ve konularında uzman kişilerin teknik olarak yorumlarıyla okuyucularımıza sunulmaktadır.

Yasalara Uygun Davranırız: Sitemizde yayınlanan bütün haberler T.C Anayasası ve Kanunlarına uygun olarak sunulmaktadır. Sitemizde sunulan bütün yazıların telif hakları sitemize aittir. Telif hakkımız olmayan hiçbir yazı sitemizde okuyucuya sunulmayacaktır.

Sansüre Karşıyız: Sitemizde yayınlanan köşe yazılarında T.C Anayasası ve Kanunlarına açık bir aykırılık olmadığı sürece hiçbir müdahalede bulunmayız. Her tür siyasi, dünya, dini görüşe saygı duyarız. Bu sebeple yazarların yazacağı konulardan, paylaşımlardan, içeriğine kadar seçim hakkı yazarların kendilerindedir. Köşe yazarlarının yazılarının içeriği tamamen köşe yazarının görüşüdür. Sitemizce köşe yazarlarının yazılarının içeriğine kesinlikle müdahale edilmez.

Sadece Alanında Uzman Kişiler Yazarımızdır: Sitemizdeki köşe yazarlarının tamamı yazdığı alanın uzmanıdır. Sitemizde köşe yazarı olmanın ana şartı alanında uzman olmaktır.