Anasayfa / Köşe Yazıları / Göz Çevresi Kremi Nasıl Uygulanır?

Göz Çevresi Kremi Nasıl Uygulanır?

Göz Çevresi Kremi Nasıl Uygulanır?

Acaba doğru mu uyguluyorsunuz?

Göz çevresi derimiz, yüz derimize göre 5 kat daha incedir. Dolayısıyla savunmasız ve çizgilenmeye müsaittir. Göz kenarında yağ bezi yok denecek kadar azdır. Bu da erken çizgilenmeye neden olur. Çizgilenme demişken ,

Mimiklerinizi sık mı kullanıyorsunuz? Çünkü; kaslar aynı yönde sürekli hareket ederse çizgilenme olur. Yaz aylarında güneşten korunmak için büyük güneş gözlüğü kullanılmalıdır.

Peki göz çevresi kremlerine gelince,

Kaç yaşında kullanılmalıdır?

Tabiki göz çevresi kremleri 25 yaşından sonra kullanılmalıdır. Fakat 25 yaşından önce göz altı kapatıcısı kullanan kişiler korumak adına göz çevresi kremi kullanılmalıdır.

Göz çevresi kremleri ihtiyaca göre sabah ya da sabah-akşam kullanılır.

Peki göz çevresi kremi nasıl uygulanır?

Eminim ki çoğu bayan göz çevresi kremi kullanıyordur. Ama acaba doğru mu uyguluyoruz?

Doğru uygulama nasıl olur?

Temizlenmiş göz çevresine, parmağımızın ucuna minik göz çevresi kremi alıp, krem parmak uçlarımızla dıştan içe doğru piyano çalar gibi tapotman hareketi ile uygulanır.

Güzelliğe dair ne varsa takipte kalmayı unutmayın..

Sevgilerimle .

Hakkında Esra Tepeli

Esra Tepeli
İstanbul'da doğup büyümüş bir kız olaraktan tam bir İstanbul aşığıyım.. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da, Ünıversiteyi ise Muğla'da okudum. Uzman estetisyenim. Küçüklüğümden beri hobi olarak başladığım yazılarıma profesyonel olarak devam etmekteyim. Aynı zamanda cesurhaberci.com sitesinde de köşe yazarlığı yapmaktayım. Bundan sonra yazılarımı değerli webunya.com okuyucuları için de paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*