Anasayfa / Yaşam / Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor

Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor

Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor

Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor. 

Filli Boya’nın engelsiz yaşama katkı vizyonuyla sponsorluğunu üstlendiği, ünlü ressam Hülya Düzenli’nin “İNFOGRAFİK – YAŞAM” 11 Ekim 2018 tarihinde Galeri ARK’ta açılıyor. Görme engellilerin renkleri algılamasına imkan veren özel resim çalışmalarından oluşan sergi, görme engelli olmayı yalnız fiziksel olarak değil kavramsal olarak da ele alıyor. Sergide görme engelli bireyler renkleri ve desenleri üç boyutlu imgeler yardımı ile kendi zihinlerinde canlandırabiliyor. 

Kaliteli ürünleri ve çok çeşitli renk seçenekleri ile yaşam alanlarında estetik standartları yükselten Filli Boya, renkleri kullanarak insan hayatını güzelleştirmeye yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Renklerin çocuklar üzerindeki etkilerini anlatan ve önerilerde bulunan Türkiye’nin psikolog desteği ile hazırlanmış ilk renk kartelası olan ‘’ Çocuklarda Renk Etkisi ‘’ni çıkaran Filli Boya, renklerin öğrenci ve öğretmenlerin psikolojisine olumlu yansımasından yararlanarak eğitimdeki verimliliği artırmak amacıyla geçen yıl on bir ilimizde okullarda yürütülen “Okullarda Renk Etkisi” projesini hayata geçirdi. Renklerin hem fiziki hem ruhsal etkileri üzerine çalışmalar yapan Filli Boya, bu kez görme engellilerin renkleri resim sanatını ile algılamasını sağlayan ressam Hülya Düzenli’nin İnfografik-Yaşam resim sergisinin sponsorluğunu üstlendi. 

Filli Boya’nın görme engelli olma ve renk algısı üzerine ressam Hülya Düzenli ile birlikte geliştirdiği İnfografik – Yaşam resim sergisi. 11 Ekim 2018 tarihinde Galeri ARK’ta “dokunarak anlamak” isteyen sanat severleri bekliyor. 

Sanatçı Hülya Düzenli bu özel resim sergisi ile ilgili olarak; “Yaşam insanoğlu için bir ödül gibidir. Bu değerli ödül, tüm zamanlar için kısa, insanın ömrü için uzundur. Kelebek gibidir hayatımız.Anlatım biçimi grafikleri yaşamımızın vazgeçilmezleri oldular. Kızdın mı, beğendin mi, anlamadın mı, sorun mu var, hayret mi ettin, üzüldün mü, uzakta mısın… Bir konuda bilgilenmek mi istiyorsun hemen bir şema iki çizim belki üç kelime işte oldu da bitti…

Kolaycılıkla, derinlik arasındaki uçurumun alabildiğine açıldığı bir çağda yaşıyoruz. Bir kelebek kadar kısa yaşayacak olsak da yaşam; üç beş emoji ile birkaç boya darbesiyle geçmiyor.Kelebeğin onuruna yakışan; körleşmeden okuyarak, duyarak, koklayarak, dokunarak ve hissederek yaşamaktır.” 

Hülya Düzenli Hakkında;

Sanatçı Hülya Düzenli; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim ana sanat dalı, Adnan Çoker atölyesi mezunudur. 1980’den beri “İstasyon Sanat Akademisi Resim ve Grafik Bölümleri” başkanlığını yapmaktadır. Dünya müzelerinde canlı olarak sanat tarihi anlatmakta, sergi düzenlemekte, konferanslar vermektedir. 

SERGİ ADI İNFOGRAFİK – YAŞAM

SERGİTARİHİ11 EKİM – 2018 / Perşembe

SERGİ AÇILIŞ KONUŞMA VE KOKTEYL : Saat: 17:30

SERGİ MEKANI Galeri ARK

SPONSORFilli Boya

GALERİ ARK: Cemil Topuzlu Caddesi Kaya Apt. No: 49 Çiftehavuzlar

Kadıköy İstanbul – (0216) 369 49 00

Hakkında Kerem Ateş

Kerem Ateş
1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*