Anasayfa / Köşe Yazıları / FETÖ Destekçisine Hesap Sormak Suç Oldu

FETÖ Destekçisine Hesap Sormak Suç Oldu

FETÖ Destekçisine Hesap Sormak Suç Oldu

Avukat Rıdvan YILDIZ; FETÖ destekçisi Hürriyet Gazetesi Muhabiri Dinçer Gökçe’nin “hukuksuzlukları, yalan ve iftiralarının hesabını soracağım” dediği için hakkında iddianame düzenlendi. Konuya ilişkin kamuoyu açıklaması aşağıdadır.

 

KAMUOYUNA DUYURU

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkımda görselde bulunan 2019/2540 iddianame düzenlendi. Konusu FETÖ’ye destekten 15 yılla yargılanan, hakkımda uydurma haberler yapan,-* uydurma haber tehditleri savuran Dinçer Gökçe’ye 20.02.2017  tarihinde “Bir yerden ayrılmış olmam hesapları kapattığım anlamına gelmez. Zamanı geldiğinde hesapların hepsini göreceğim. Görüşeceğiz.”  Şeklinde ifadelerimdir. Dinçer  Gökçe’nin avukatı Mustafa EFE, Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu yani Dinçer’e talimat veren şahsın da avukatı. Dinçer Gökçe’nin “Uydurma haber nasıl olur göreceğiz Rıdvan Efendi, görüşeceğiz “ şeklindeki mesajına yaptığım suç duyurusu ise ifade özgürlüğü kapsamında görülmüştü. Dinçer Gökçe’nin yalan haberlerini de mahkeme kararları ile tüm iddialarını yalan çıkarttıktan sonra erişime engel kararı aldım. Cem Küçük 11.03.2019 tarihli yazısında Dinçer Gökçe ile ilgili şu ifadelerde bulundu “FETÖ’nün düşman olduğu kim varsa haberlerinde onları hedef almış Akın ve Gökçe. İkisi de Fetullahçı değil ama sistematik olarak FETÖ’ye yardım ve yataklık etmişler tıpkı Emin Çölaşan gibi. 17-25 Aralık FETÖ darbe teşebbüsünü ölümüne desteklemiş Arda Akın ve Dinçer Gökçe. E oldu olacak Emin Çölaşan da Hürriyet gazetesine köşe yazarı olarak geri dönsün. Madem birileri DEVLET gerçeğine düşmanlık etmek istiyor tam etsinler..” Yani Dinçer belli ki beni de FETÖ’ye olan düşmanlığımdan hedef aldı.

Dinçer Gökçe’nin şikayetinde soruşturma savcısı Sonat Güvenç ile ilgili de şöyle bir gariplik var. Daha ifademi almadan dosyayı uzlaştırmaya sevk etiğinde, katibine neden böyle diye sorduğumda “Savcı bey bu dosyanın acelesi olduğunu söyledi” cevabı ile karşılaşınca şok oldum. Gittim uzlaştırmadan dosyayı geri döndürdüm. Kendisi de bu durumu UYAP’tan yanlış gördüm” diye açıkladı. Neyi yanlış gördüyse artık. Sonra yine uzlaştırma süreci ve ardından Savcı Ümit Telci tarafından İddianame düzenlenmiş oldu. Soruşturma Savcısı Sonat Güvenç, İstanbul Ağır Ceza hakimliğinden el çektirilip Gaziosmanpaşa Hakimliği’ne oradan da Savcılığa gönderilmiş bir isim. Yani HSK ve devletin dosyalardan el çektirdiği bir savcı benim dosyama gelmiş ve 2 sene önceki bir twit meselesinde çok aceleci bir tavır takınmış oldu. İddianame de uzlaştırma savcısı Ümit Telci tarafından düzenlendi.

Dinçer Gökçe FETÖ’den 15 yılla yargılandığı, yalanları, iftiraları ispatlandığı halde tüm kamuoyu tepkisine rağmen arkasında Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu olduğundan Hürriyet kendisini gönderemiyor. Aydın Ağaoğlu ile birlikte bana saldırı da bulunan Av. Murat Emergen’de başkanlığım döneminde ortağı FETÖ’den yargılandığı için TÜSODER’den ihraç ettiğimizden bize düşman oldu. Zaten hem Dinçer hem de Aydın avukatı Mustafa Efe, Murat’ın da çok yakın arkadaşı. Aydın Ağaoğlu, kadın yöneticiye tokat atan, kadına şiddet uygulayan bir şahıs aynı zamanda. Kamera görüntüleri ile derneğimizdeki kadın yöneticiye attığı tokat sabit. Ayrıca dernek varlığını da zimmetine geçirmekten İstanbul Anadolu 34. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmakta. Kadına şiddet, zimmet, hakaret, darp gibi cürümleri olan Aydın Ağaoğlu; Murat Emergen, Dinçer Gökçe gibi isimlere liderlik etmekte, basınla da sürekli irtibat halindedir. Aydın Ağaoğlu, beni Ak Partili olduğumu da suç gibi göstererek İstanbul Barosuna şikayette de bulunmuştur. Mahkemelerde de Ak Partili olmam suçmuş gibi beni “AKP’li(kendi ifadesi öyle) diye itham etmektedir. Dinçer Gökçe ile Aydın Ağaoğlu birlikte hareket ederek kamuoyunda beni rezil etmek için eski kız arkadaşımdan bile beyan almaya çalıştılar ki bu kimin taktiğidir izah etmeye gerek dahi duymuyorum.

Özetle FETÖ’ye düşmanız diye, yanlışlara karşıyız diye bedel ödemekse bundan da korkmuyorum. Bir FETÖ destekçisini tehdit etmekten tarafıma verilecek ceza benim için bir onurdur.

Saygılarımla.

Av. Rıdvan YILDIZ

İlgili Linkler;

Hakkında Kerem Ateş

Kerem Ateş
1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*