Anasayfa / Köşe Yazıları / Dolandırıcılar artık ayağınıza geliyor

Dolandırıcılar artık ayağınıza geliyor

Dolandırıcılar artık ayağınıza geliyor

Bugün yaşadığımız bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Olay annem ve babamın başına geldi. Evde oturuyorlarken kapı zili çalıyor. Annem kapıyı açıyor. Bir amca elinde poşetle geliyor. Diyor ki; üst kattakiler yumurta ve tereyağ siparişi vermişti. Köyden getirdik. Evde yoklar size teslim etmemi söylediler. Tabi bizimkiler yaşlı amcayı görünce hiç sorgulamadan tamam diyorlar. Amca ; geri döneceğim 187 TL de ödemesi var. Sizden alayım diyor. Benimkiler hiç itiraz etmeden ödemeyi de yapıyorlar ve amca çekip gidiyor.

Biraz zaman sonra annem üst kattakileri arıyor. Öğreniyor ki aslında evdeler ve böyle bir sipariş yok. Ayak üstü dolandırıldıklarını anlıyorlar ama iş işten geçiyor. Paketi açıyorlar. İçinden sadece bir miktar yumurta çıkıyor. Neyseki amca insaflıymış yumurta bırakmış J

Görüldüğü üzere dolandırıcılar artık hayatın her anında karşımıza çıkabiliyor. Burada bir hususta güvenlik. Annem tek olabilirdi. Ve başka bir durumda yaşanabilirdi. Bu olmamış şükür. Ama olabilirdi.

Kıssadan söyleyeceğim siz siz olun böyle durumlarda teyit almadan kimseyi eve, apartmana vs almayın, ödeme yapayın. Bugün 187 TL ile kurtulduğumuz bu durum daha vahim sonuçlar da doğurabilirdi.

 

 

Hakkında Kerem Ateş

Kerem Ateş
1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*