Anasayfa / Köşe Yazıları / DİNÇER GÖKÇE’NİN YALAN HÜRRİYETİ DEVAM EDİYOR

DİNÇER GÖKÇE’NİN YALAN HÜRRİYETİ DEVAM EDİYOR

DİNÇER GÖKÇE’NİN YALAN HÜRRİYETİ DEVAM EDİYOR

Uydurma haber tehditleri ile bilinen Hürriyet muhabiri Dinçer Gökçe’nin yeni bir uydurma haber hazırlığında olduğu iddia edildi. Mirza Abdüllatif Parlakyiğit vekili Av. Rıdvan Yıldız tarafından Kamuoyu Duyurusu gönderildi. İşte o duyuru:

KAMUOYU DUYURUSU

Daha önce bir avukat olarak tarafımla ilgili de yalan haber yapan Hürriyet Muhabiri Dinçer Gökçe bu kez de müvekkil Mirza Abdüllatif Parlakyiğit’le ilgili uydurma haber yapma hazırlığındadır. Dinçer Gökçe’nin yalan haberlerde beyanları yayınlamadığı, uydurma beyanlarla haber yaptığı, habere verilen cevapları yayınlamadığı ya da çarpıttığı bilindiğinden bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

  1. Dinçer Gökçe, ticari ve kayıtlı olarak yapılan para göndermeleri sanki usulsüz gibi yansıtmaktadır. Kişilerin kayıtlı ve yasal para işlemlerini sorgulayan, “şu parayı niye gönderdin, bunu niye aldın” gibi gazetecilik değil adeta soruşturma yürüten savcı gibi hareket etmektedir. Söz konusu paralarla ilgili MASAK raporlarında bir usulsüzlük tespiti yokken Dinçer Gökçe, yargının görevini gasp etmektedir. Dinçer Gökçe istediği algıyı yapmak için her türlü bilgiyi çarpıtma özelliğine sahiptir. İnsanların dolandırıcı ve sahtekar olduğuna adeta Mahkeme gibi hüküm veren haberler yapmakta ancak bu haberlerin gerçekle ilgisi bulunmamaktadır. Amaç haber değil insanları kamuoyu nezdinde rencide etmektir.
  2. Dinçer Gökçe, müvekkille ilgisiz konuları müvekkile bağlama girişimindedir. Müvekkilin mağdur olduğu konu müvekkilin faili olduğu şeklinde yansıtılmaktadır. Müvekkilin suçluluğunu gösteren kayıtlar olmadığı gibi MASAK raporundaki tespitler sadece para transferlerine ilişkindir. Müvekkilin ticari işleri ilgili para transferleri söz konusu olup müvekkil hakkında tespit edilmiş bir usulsüzlük yoktur. Müvekkil Dinçer Gökçe’nin haber yapmaya çalıştığı konuda ilk şikayeti yapan şahıstır. Dinçer Gökçe bu bilgileri haberde verecek midir? Tabii ki vermeyecek ve asılsız ve alakasız bilgileri üzerinden her zaman yaptığı gibi haber uyduracaktır.
  3. İnsanların özel hayatı ile ticari hayatı üzerinden ilgisiz bilgileri birbirine bağlayarak senaryo yazarak karalama haberler yapan Dinçer Gökçe “Uydurma haber nasıl olur göreceksin Rıdvan Efendi” diye beni tehdit etmiş ve yaptığı haberin uydurma olduğu yargı tarafından tescil edilmiş bir kişidir. Müvekkile de “sanma ki bu habere engel olabilirsin” şeklinde gazetecilikle bağdaşmayan tehdit eder nitelikte mesaj yazmıştır. Geçtiğimiz haftalarda Engin Gürkan Yıkıcı ile ilgili yaptığı senaryo haberle ilgili hukuki süreç devam etmekte ve ayrıca da tazminat davası da açılacaktır. Müvekkil Mirza Abdüllatif Parlakyiğit ile ilgili yapacağı haberin de uydurma ve Dinçer Gökçe’nin senaryosu olduğunu şimdiden kamuoyuna açıklamak zorunda kalmış bulunmaktayız.

 

Saygılarımızla.

Mirza Abdüllatif Parlakyiğit Vekili

Av. Rıdvan Yıldız

 

 

 

Hakkında Webunya

Webunya.com, uzun yıllar internet sitesi yöneticiliği, yazarlık yapanlar ve sivil toplum kuruluşlarından gönüllü olarak çalışanların bir araya gelmesi ile 7 Nisan 2013 tarihinde kurulmuş uzman yazarların yazılarının yayınlandığı bilgi ve sosyal paylaşım sitesidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*