Anasayfa / Köşe Yazıları / Babalara Hediye İnternetten Alınıyor

Babalara Hediye İnternetten Alınıyor

Babalara Hediye İnternetten Alınıyor

E-ticaretin lider platformu Hepsiburada’nın rakamlarına göre bu yıl Babalar Günü döneminde yapılan alışveriş miktarı bir önceki seneye göre %100 artış gösterdi. Babalar için hediyelerde geçen yıl olduğu gibi bu yılda en çok kişisel bakım-aksesuar ve teknoloji ürünleri tercih edildi.

30 kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünle (SKU) Türkiye’nin lider e-ticaret platformu olan Hepsiburada, Babalar Günü satışlarında bu yıl %100 artış yaşandığını açıkladı. Babalar gününe sayılı günler kala açıklanan verilere göre en çok satılan hediyeler; kol saati, parfüm, tablet, terlik, saç-sakal düzeltme makineleri, gömlek, pantolon ve cüzdan oldu.

İnternetten hediye %100 arttı

Hepsiburada Pazarlama Grup Başkanı Yüce Zerey; özel günlerde internet üzerinden hediye alışverişinin her geçen gün arttığını belirterek bu Babalar Günü’nde de bu trendin devam ettiğini gözlemediklerini ifade etti. Zerey; “İnsanlar mağaza mağaza gezip saatlerce hediye bulmak için uğraşmıyor artık. Tek bir noktadan tüm alışverişini kolayca yapabilmek istiyor. Hepsiburada’nın geçen yılki Babalar Günü dönemi satışlarında da bir önceki yıla göre %30 artış olmuştu. Bu yıl ise geçen yıla oranla %100 artış gerçekleşti” dedi.

Hepsiburada platformunda Babalar Günü hediye satışlarında en çok tercih edilen ürünlere bakıldığında; birinci sırada 8 bini aşkın satış adediyle kol saati alıyor. Kol saatini, tablet, gömlek, parfüm, terlik ve cüzdan takip ediyor.

Babanın tarzına göre hediye buluyor

Hepsiburada’nın babasına ne alacağına karar veremeyenler için geliştirdiği “hediye bulucu” adı verilen özel uygulamayla ise farklı baba tarzlarına uygun hediyeler tek tuşla sıralanıyor. ‘İşkolik’ babalar, ‘emekli’ babalar, ‘gezgin’ babalar, ‘oyuncu’ babalar gibi kategorilerde hediye seçenekleri sunan uygulama hediye işini son dakikaya bırakanların da imdadına yetişiyor.

Türk Telekom 8. kez Türkiye’nin en değerli markası

Ocak 2016’da tüm markalarını tek çatı altında toplayan Türk Telekom, bir kez daha Türkiye’nin en değerli markası oldu. Uluslararası marka değerleme kuruluşu Brand Finance tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları Turkey 100’ listesinde, marka değerini yüzde 11’in üzerinde artırarak 2,6 milyar dolara taşıyan Türk Telekom, Türkiye’nin en değerli markası seçildi.

Brand Finance’in dünyanın en değerli 500 telekomünikasyon markasını seçtiği ‘Telecoms 500’ listesinde ise, 9 yıldır Türkiye’nin ‘En Değerli Telekomünikasyon Markası’ olan Türk Telekom, üst üste elde ettiği bu başarılar ile Türkiye’nin en değerli markası olmasının yanı sıra ‘lider bilgi ve iletişim teknolojileri markası’ olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Türk Telekom’un daha önce yedi kez Türkiye’nin en değerli markası olarak seçildiğini hatırlatan Türk Telekom CEO’su Paul Doany: “Türkiye’nin en büyük marka dönüşümlerinden birini başarıyla gerçekleştirdik. Bu dönüşüm sayesinde geçen yıl 2008’deki halka arzdan bu yana 1,5 milyon yeni net müşteri ile en yüksek abone kazanımını sağladık ve de Türk Telekom’un değerinde tarihi bir rekora imza atmış olduk. Türkiye’nin dört bir yanında görev alan ve bu başarıda büyük katkısı olan 34 bin kişilik büyük Türk Telekom ailesini gönülden tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte farklı müşteri segmentlerine de daha yakından dokunup onlara benzersiz bir değer yaratma konusunda durmaksızın çalışacağız” diye konuştu.

Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, uluslararası marka değerleme kuruluşu Brand Finance tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları Turkey 100’ araştırmasında, sekizinci kez Türkiye’nin en değerli markası oldu. Ocak 2016’dan bu yana mobil, internet, telefon ve TV hizmetlerini sunan markalarını tek çatı altında toplayan Türk Telekom bu birleşmenin meyvelerini toplamaya devam ediyor. İngiltere merkezli Brand Finance’in ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları Turkey 100’ listesi için yaptığı araştırmada Türk Telekom’un 2016’da marka değerini 2 milyar 353 milyon dolardan 2 milyar 620 milyon dolara çıkararak Türkiye’nin en değerli markası olduğu tespit edildi.

Brand Finance’in Türkiye’nin en büyük şirketlerini inceleyerek belirlediği ‘Turkey 100’ listesinde zirveye oturan Türk Telekom’un 2016’da marka değerinde yüzde 11’in üzerinde artış sağlaması dikkat çekti. Böylece şirket 2.6 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek marka değerine ulaşarak Türkiye’nin de en değerli markası olmayı başardı. Brand Finance’in dünyanın en değerli 500 telekomünikasyon markasını seçtiği ‘Telecoms 500’ listesinde de, 9 yıldır Türkiye’nin ‘En Değerli Telekomünikasyon Markası’ olan Türk Telekom, üst üste elde ettiği bu başarılar ile Türkiye’nin en değerli markası olmasının yanı sıra ‘lider bilgi ve iletişim teknolojileri markası’ olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Tek marka sinerjisi ile 1,5 milyonluk tarihi net abone kazancı

Brand Finance’in ‘Turkey 100’ araştırmasında Türk Telekom’un marka birleşmesiyle yarattığı sinerjiye dikkat çekilirken, yeni ürün ve hizmet sunumuyla, yeni müşteri kazanımı ve çapraz satış imkânlarındaki artışa vurgu yapıldı. Tüm bu gelişmelerin şirketin marka değerini yükseltmesinin yanı sıra, geleceğe ilişkin projeksiyonlarını da olumlu etkilediği belirtildi.

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, 2016’nın başında gerçekleştirdikleri marka birleşmesinin pozitif sonuçlarını her geçen gün daha fazla almaya başladıklarını belirterek, “Türkiye’nin en büyük marka dönüşümlerinden birini başarıyla gerçekleştirdik. Bu dönüşüm sayesinde geçen yıl 1,5 milyon yeni net müşteri ile 2008’deki halka arzdan bu yana en yüksek yıllık abone kazanımını sağladık ve de Türk Telekom’un değerinde tarihi bir rekora imza atmış olduk” dedi.

Brand Finance’in 20’yi aşkın ülkede gerçekleştirdiği marka değeri araştırmasında Türk Telekom’un daha önce yedi kez Türkiye’nin en değerli markası olarak yer aldığını hatırlatan Doany, şunları söyledi: “Türkiye’nin dört bir yanında görev alan ve bu başarıda büyük katkısı olan 34 bin kişilik büyük Türk Telekom ailesini gönülden tebrik ediyorum. Son derece geniş ürün ve hizmet yelpazesine sahip lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi olarak 81 ile yayılmış altyapımız ve 39,2 milyon müşterimiz ile Türkiye’nin tamamında hayata dokunuyoruz. Türk Telekom markası ile yüksek teknoloji, kaliteli hizmet ve insanlarımızın ihtiyaçlarına en etkin şekilde cevap verebilmek en önemli önceliklerimiz arasında. Bundan sonraki süreçte de bugüne kadar erişemediğimiz müşteri segmentlerine daha yakından dokunup onlara benzersiz bir değer yaratma konusunda durmaksızın çalışacağız” diye konuştu.

Hakkında İsa Altun

İsa Altun
Akçakale doğumlu İsa Altun, 1991 yılından bu yana Polis Memuru olarak Gaziantep, Kahramanmaraş, Antalya ve İstanbul llerinde görev yaptı.Halen İstanbul ilinde aktif olarak çalışıyor. "Bağımlılık kültürü" üzerine yaptığı raştırmalarla ilgili gençlere ve ailelere yönelik kendi imkânları ile bastırdığı " BİR KEREDEN ÇOK ŞEY OLUR " kitabının ardından " KOD ADI BEYAZ ÖLÜM " isimli kitabı da yayımlanmak üzere. İlk yazısı 1990 yılında Kültür Bakanlığının resmi Dergisinde yayımlandı.1994 ile 1997 yılları arasında Gaziantep27 gazetesinde uyuşturucu kültürünün içyüzünü ele alan yazılarıyla bu alana kamuoyunun dikkatini bu alana çekmeye çalıştı. Uyuşturucunun vahşi ve ölümcül yüzünü göstermek için Yurdun çeşitli bölgelerinde Okullarda ve eğitim kurumlarında karikatür sergileri açtı. Konferanslar verdi. Seminerlere ve Panellere katıldı. Uyuşturucu ile mücadele alanında göstermiş olduğu etkin çalışmalardan dolayı 1998 yılında Uluslar arası Genç Girişimciler Organizasyonu ( TOYP ) tarafından " Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı " dalında ödül aldı. 2000 yılında çocuklara,gençlere ve ailelere yönelik uyuşturucuya karşı bilinçlendirme çalışmalarından dolayı dönemin Emniyet Genel Müdürü Necati BİLİCAN tarafından " YILIN POLİSİ " seçildi. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Mezunu. " Bilişim suçları" ve " Türk Polis Tarihi" ile ilgili araştırma ve incelemelerinin ardından bu çalışmalarını kitaplaştırmak için uğraşılar veriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*