Anasayfa / Köşe Yazıları / Aydın Ağaoğlu Hakkında Akıl Sağlığı Davası Açıldı

Aydın Ağaoğlu Hakkında Akıl Sağlığı Davası Açıldı

Aydın Ağaoğlu Hakkında Akıl Sağlığı Davası Açıldı

Tüketici sorunları hakkında her gün basında boy gösteren, kredi kartına alüminyum folyo sarılması gibi fantastik ve aklı zorlayan önerilerde bulunan Tüketici Sorunları Derneği’nden ihraç edildikten sonra Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı olduğunu iddia eden  Aydın AĞAOĞLU hakkında İstanbul Anadolu 17. Asliye Hukuk Mahkemesi kararınca yapılan ihbar sonrasında Anadolu Sulh Hukuk Mahkemesince “KAMU DÜZENİNİN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRDİĞİ” şüphesi ile VESAYET DAVASI açıldı.

Tüketici Sorunları Derneği’nin Onursal Başkanlığından bir takım usülsüz işlemleri, derneğin nereye harcandığı belirsiz paraları, dernek demirbaşını zimmetine geçirmesi sebebiyle ihraç edilmişti. Bu ihracı hazmedemeyip FETÖ bağlantısı sebebiyle yargılanan Dinçer GÖKÇE isimli muhabirle ortak hareket ederek dernek eski başkanı Rıdvan Yıldız ve Genel Sekreter Kerem Ateş hakkında akıl dışı iddialarla uydurma haberler yaptıran şahsın akıl sağlığından şüphelenen derneğin vekili Av. Rıdvan Yıldız , Mahkemeden Aydın Ağaoğlu’nun akıl hastanesine sevkini talep etti. Somut emareler karşısında mahkemece vesayet davası açılarak Aydın Ağaoğlu’nun akıl hastanesine sevki gerçekleşecektir.  Aydın Ağaoğlu, Tüketici Sorunları Derneği’nin 25 Eylül 2016 tarihli Genel Kurulu’nu basmış bir kadına tokat atmış ve yanında bulunan kişileri de çoğunluğu kadın ve yaşlılardan oluşan dernek üyelerinin üzerine saldırtmıştır.  Aydın Ağaoğlu ile birlikte saldırıyı gerçekleştirenler arasında FETÖ’den tutuklu olan ortağının dernekten ihracını hazmedemeyen Av. Murat Emergen de bulunmaktaydı. Söz konusu kontrolsüz davranışları devam eden Aydın Ağaoğlu; Rıdvan Yıldız ve Kerem Ateş hakkında hiçbir dayanağı olmayan akla ve mantığa aykırı şikayetleri bizzat ve akrabaları aracılığıyla savcılıklara başvuru yapmıştır. Bu uydurma şikayetler nedeniyle Aydın Ağaoğlu’nun gelini Eda Çetintaş hakkında savcılık tarafından suç uydurmadan 3 yıla kadar hapis istemiyle ceza davası açılmıştır.

Anadolu Sulh Hukuk Mahkemesince kısıtlı adayı Aydın Ağaoğlu’nun vasi olarak atanabilecek yakınlarının araştırılması için Ataşehir Emniyet Müdürlüğü’ne müzekkere yazıldı. Edinilen bilgiye göre müzekkere sonrası Aydın Ağaoğlu’nun eşi Aydın AĞAOĞLU’na VASİ olmayacağını bildirdi. Yine Kısıtlı Adayı Aydın Ağaoğlu’nun polis nezaretinde mahkemeye getirilerek 4 adet fotoğraf ve kimlik belgesi ile tam teşekküllü devlet hastanesine sevk işlemi gerçekleşecektir. Kısıtlı Adayı Aydın Ağaoğlu’nun mal varlığı da emniyet tarafından araştırılacak , mahkemece gerek görüldüğü takdirde akıl sağlığının normal olduğu ispatlanana kadar tedbir uygulanabilecektir.

Edinilen bilgiye göre Kısıtlı adayı Aydın Ağaoğlu’nun Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edilmesi bekleniyor.

Ayrıca Anadolu Cumhuriyet Savcılıklarında da Aydın AĞAOĞLU’nun Başkanlığı döneminde Tüketici Sorunları Derneği – TÜSODER hesabında olması gereken 10.050 TL’nin kayıp olduğu bilirkişi raporuyla tespit edilmiştir. Bu paranın Aydın AĞAOĞLU tarafından şahsi harcamaları için kullanıldığı düşünülmektedir. Bu konuda Aydın AĞAOĞLU hakkında  ceza davası açılması beklenmektedir.

Kısıtlı adayı Aydın Ağaoğlu’nun hala tüketicileri yönlendiren açıklamalar yapması toplum açısından da bir takım riskleri de beraberinde getirme ihtimali bulunmaktadır.

9 Kasım 2017 tarihinde Anadolu 13. Sulh Hukuk Mahkemesinde duruşması yapılacaktır. Sonuç merakla beklenmektedir.

Ayrıca; Aydın AĞAOĞLU şahsımı sürekli hedef alarak 2011 yılında açılmış bir dava dosyasını sanki kesinleşmiş gibi lanse ederek hakkımda itibarsızlaştırma operasyonu düzenliyor. Bu konuda da bir açıklama yapmam gerekiyor. Bahsetmiş olduğu davada Polis Kriminal, Adli Tıp dahil 3 rapor LEHİME olduğu halde verilmiş bir karardır. Ancak, davanın hakimi İbrahim BALIK FETÖ den tutuklanmış ve cezaevindedir. Yani şahsım da FETÖ mağdurlarından biriyim.  Dava dosyam ise YARGITAY da TEMYİZDEDİR. Hal böyleyken Aydın AĞAOĞLU , kendisinin bu davayla hiçbir ilgisi olmadığı halde orada burada hakkımda YALAN BİLGİ yaymaktadır. Hakkımda bahsettiği davanın  gerçek yüzü BUDUR.

DİP NOT

Aydın AĞAOĞLU hakkında Tüketici Sorunları Derneği – TÜSODER açıklaması aşağıda yer alıyor.

TÜSODER KAMUOYU AÇIKLAMASI

 

Derneğimizi hedef alan akıl dışı söylemlere karşı aşağıdaki açıklamaları yapma zorunluluğu doğmuştur. Bu bağlamda;

1- Aydın Ağaoğlu isimli şahıs hakkında akıl sağlığı şüphesiyle İstanbul Anadolu 13. Sulh Hukuk Mahkemesi 2017/516 sayılı dosyasında vesayet davası bulunduğu halde, Aydın Ağaoğlu’nun akıl sağlığının durumu kesinleşmeden mahkemece 25 Eylül 2016 tarihli genel kurul hakkında usulen yanlış karar verilmiştir.

2- 24.08.2016 tarihli Dernekler İl Müdürlüğü 25 Eylül 2016 tarihli Genel Kurulun mevzuat hükümlerine uygun yapıldığının ve sorunsuz olduğunu DENETLEME RAPORUNDA belirtmesine rağmen Mahkemenin Aydın Ağaoğlu’nun kendi usulsüzlüğü olan 19 Mart 2016 tarihli Genel Kurulu dayanak alması da usulen hatalıdır.

3- Anadolu Cumhuriyet Savcılığı dosyası bilirkişi ve Dernekler İl Müdürlüğü raporlarında Aydın Ağaoğlu’nun başkanlığı döneminde TÜSODER’in 10.050 TL parasının kayıp olduğu tespit edilmiştir. Bir usulsüzlük ve dolandırıcılık varsa ve kamu davası açılacaksa bu davalar Aydın Ağaoğlu’na açılacaktır.

4- Şu ana kadar verilmiş karar kesinleşmediği gibi son Mahkeme kararı da kesinleşmemiştir. Yargıtay sürecindeki kararın kesinleşmiş gibi bir yanılgıyla verilmiştir. Açık usul ve esas hataları olan bu karar tarafımızca istinaf yoluyla üst mahkemeye taşınacaktır. Dolayısı ile KESİNLEŞMEMİŞ bir durumu KESİNLEŞMİŞ gibi yaygara kopartılması tamamen KAMUOYUNU YANILTMA ÇABASIDIR.

5- 1,5 yıldır olduğu gibi Aydın Ağaoğlu çarpıtmalarına, zimmetine geçirdiği derneğin paralarını başka yollarla kapatmaya çalışmaktadır. Zaman Aydın Ağaoğlu ve akıl dışı yalanlarını bir bir ortaya çıkaracaktır.

 

Yönetim Kurulumuz görevinin başındadır ve Tüketicileri bilgilendirme çalışmalarına devam etmektedir.

Tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

Hakkında Kerem Ateş

Kerem Ateş
1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*