Anasayfa / Köşe Yazıları / Av. Rıdvan Yıldız’dan ücretli poşet ile ilgili çarpıcı öneri

Av. Rıdvan Yıldız’dan ücretli poşet ile ilgili çarpıcı öneri

Av. Rıdvan Yıldız’dan ücretli poşet ile ilgili çarpıcı öneri

Hukuk Danışmanımız Av. Rıdvan Yıldız, 7 Ocak tarihinde KRT TV Ana haberlerin canlı yayın konuğu olarak                ” Marketlerde Ücretli Poşet” konusunda açıklamalarda bulundu. Yayın esnasında özellikle vatandaşların ödedikleri 25 kuruşların nereye gittiği konusundaki endişeleri gündeme geldiğinde Av. Rıdvan Yıldız çarpıcı bir öneriyi ortaya attı. Bu soruya Av. Yıldız : “Paralı poşetlerden toplanan paralar (yıllık 6-7 milyar TL) yılın sonunda yetişkin vatandaşların sayısına bölünsün ve her vatandaş e-devlet ya da bir sistem üzerinden istediği yardım, çevre, tüketici, işçi, kadın, hemşeri ve benzeri dernek ya da vakıflara bağışta bulunsun. Bu sayede daha güçlü sivil toplum, daha etkin ve üretken dernekler ve daha katılımcı toplum kültürü oluşturabiliriz. Güçlü sivil toplum, güçlü toplum, güçlü Türkiye demektir” dedi.

Av. Rıdvan Yıldız’ın önerisi büyük ses getirerek tartışılmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde bu konuda bir düzenleme gelmesi bekleniyor. Hep birlikte takip edeceğiz.

 

İşte o öneri videosu:

Hakkında Kerem Ateş

Kerem Ateş
1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*