Anasayfa / Köşe Yazıları / 2018’e Veda….

2018’e Veda….

2018’e Veda….

2018 e veda ettik….

1 yıl içinde bir çok olay , mutluluk, heyecan yaşadım.  Mücadele ise hayatımızın her anında varolan bir kavram.

Ama geçtiğimiz yıllara göre bu seneyi daha iyi geçirdiğimi söyleyebilirim. Birçok şey öğrendim. Bir çok konu gündeme geldi. Bazıları can sıkıcı olsa da kararlı ve soğuk kanlı kalarak üstesinden geldik.

Her sene , bir öncekinden daha iyi oluyor, olmalı ve olacak.

Öğrendim; sakin olarak bir sorunun üstesinden gelineceğini,

Öğrendim; kendini güncellemek gerektiğini,

Öğrendim;  hayatta herşeye rağmen tek başına mücadele etmek gerektiğini,

Öğrendim; gerçekten seni öldürmeyen acının güçlendirdiğini,

Öğrendim; hayatta “asla” dememek gerektiğini,

Öğrendim; ne kadar güçlü ve sabırlı olduğumu,

Öğrendim; dostlarımın her zaman benimle olduğunu….

 

2018 ben hala “buradayım” dediğim bir yıl oldu. Bir çok virgül koyduğum konuya yeniden başladım. Kendimi geliştirmek için bir çok konuya el attım. Eğitimler, seminerler vs derken eskiden bildiğim bir çok konuyu da güncelleme fırsatı buldum. Ve yeniden KEREM olmaya başladığım dönemdi.

Bu yıl sivil toplum çalışmalarımdaki 20. Yılı devirdim. Dile kolay 20 yıl…. Hiç bir şey bilmeden, acemice başladığım gönüllü çalışmalarımda bu sene artık deneyimli biri olarak vardım.

Aynı zamanda 2018 arınma yılı olarak ta misyonunu tamamladı. Bir çok kişi, olayı hayatımdan çıkarttım. Artık olaylara daha sade bakabilir hale geldim. Bir çok şeyi olduğu gibi kabullenmeyi öğrendim.  Yanımda olan dostlarımı gördüm. Koşulsuz her anımda destek olan insanların varlığını pekiştirmiş oldum.

Yeni doğuşlara şahit oldum. Başlangıcından bu ana kadar süreçlerini izleme fırsatı buldum. Hadi biraz ip ucu vereyim. Yakında çok güzel bir roman geliyor. Hayır ben yazmıyorum tabiki 🙂 O kadar becerikli olduğumu düşünmüyorum.  Farklı , bir o kadar iddialı ve aykırı unsurların yer aldığı romanın şekillenişi büyük heyecan vericiydi.  Yakında siz de okuyabileceksiniz. Ben sabırsızlanmıyor değilim 😉 Sevgili yazarımız ENKİ ye , beni bu süreçlere dahil ettiği ve heyecanını paylaştığı için buradan teşekkür etmek istiyorum.

Sevgili Samy Ertan ile bu yıl çok güzel işler yaptık. Muhteşem bir yılbaşı sahnesi ile seneyi tamamladık. 2019 ise bizim yılımız olacak. Çok büyük sürprizler yakında…. Sesine, emeğine, dostluğuna sağlık.

Sevgili Rıdvan Yıldız, çok başarılı bir hukukçu olmasının yanı sıra her daim dostluğunu yanımda hissettiğim çok özel insanlardan biri. İyi ki varsın, iyi ki tanımışım. Başarı merdivenlerini hızla yükseleceğine inancım sonsuz. Elimden geldiğince her anda yanında olacağım.

Sevgili dostum, kardeşim, yol arkadaşım Serkan Bilgin. Seninle 11 senelik MAKE serüvenimiz her geçen gün daha da güçlenerek devam ediyor.  Her daim yanımda olduğun için minnettarım.

Sevgili TÜSODER ailem…. Bir dernekten öte aile gibi olduk. Her anımızda birbirimizin yanındayız. Kısa bir mola vermiştim. Ama bu sene yine birlikte büyük işler başaracağız.

Altın kızlarım Bernam ve Gamzem… Sizin sıcaklığınız ve dostluğunuzun yeri çok ayrı. İyi ki varsınız kızlar ( HOİ ) 🙂

Sevgili Mesut Karali, beni bazen çıldırtsan da seviyorum seni 🙂 Kardeşim gibi gördüğüm nadir insanlardansın.

Aslında liste bir çok isimle uzar gider. Kısaca en büyük dileğim tüm sevdiklerimin her daim yanımda olması. Sizler de iyi ki varsınız.

Ve ailem…. Sizlerin desteği ile bunca yıldır bin bir zorluktan çıktım. Allah sizleri başımdan eksik etmesin.

2019 da ise kendimi aşmayı planlıyorum. Bunca yıl biriktirdiğim deneyimleri tamamen hayata dökeceğim, becerilerimi sergileyeceğim bir yıl olacak.

Hepimize sağlık ve başarı dolu bir yıl diliyorum….

Sevgilerimle,

 

Kerem ATEŞ

Hakkında Kerem Ateş

Kerem Ateş
1979 yılının bir sonbahar gününde İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım. 1996 - 2010 yılları içerisinde aktif olarak siyaset içerisinde bulundum. 1998 yılından itibaren de Sivil Toplum kuruluşlarında Çevre - gençlik politikalarında aktif rol aldım. 2001 yılında Uluslararası bir kuruluş olan Junior Chamber International – JCI Türkiye tarafından “ Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Dalında” Türkiye’nin En Başarılı 10 Gencin den biri seçildim. 2002 de aynı dalda Kültür Bakanlığı özel ödülü aldım. Şu anda Reklam – Organizasyon alanında çalışıyorum. Çevre , Gençlik Politikaları ve Siyaset özel ilgi alanlarımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*